Cengiz Ünder
UEFA Uluslar Ligi

‘’Cengiz Ünder’in İdmanı Az’’

Türkiye UEFA Uluslar Ligi karşılaşmalarında 3 Eylül Perşembe günü Macaristan ile karşılaştı. Türkiye, Sivas’ta oynanan bu maçtan 1-0 yenilgi ile ayrıldı. A Milli takımın ikinci maçı ise 6 Eylül Pazar günü (dün) Sırbistan ile oldu ve bu maç da golsüz 0-0 berabere sona erdi.

Türkiye A Milli takım kadrosunda yer alan Cengiz Ünder Sırbistan maçında sonradan karşılaşmaya girdi. Macaristan maçı kadrosunda ise Cengiz Ünder’i A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş kadroya dahil etmemişti. Şenol Güneş Cengiz Ünder’in kadroda olmamasının nedeni olarak 22 yaşındaki futbolcunun idman sayısının az olduğunu ve bu sebeple kadroda olmadığını söyledi. A Milli Takım teknik direktörü Cengiz Ünder’in Sırbistan maçı kadrosunda olabileceğini belirtti ve Cengiz Ünder maça dahil oldu.

‘’Hazır Değildik’’

Sırbistan ile 0-0 berabere kalınan maç sonrası ise Cengiz Ünder yaptığı açıklama ile golsüz beraberliğin sebebinin takımın hazır olmaması olduğunu söyledi. Cengiz Ünder futbolcuların tatil dönüşü maça çıktıklarını ve hazırlık yapamadıklarını bunun sonucu olarak da Macaristan yenilgisini aldıklarını belirtti. Cengiz Ünder bu süreçten sonra iyi hazırlanacaklarını ve başarılı sonuçlar alacaklarını ifade etti.

Güncel Yazılar