Cengiz Ünder
2019-2020 sezonu şampiyonu

Juventus Türkiye Akademisi

İtalya Serie A 2019-2020 sezonu şampiyonu Juventus oldu. Juventus’da forma giyen Türk futbolu Merih Demiral da Serie A’da şampiyonluk yaşayan ilk Türk futbolcu oldu. Serie A’nın şampiyonu Juventus Türkiye’de ilk resmi akademisini 17 Eylül’de açacak. Juventus’un Türkiye akademisi İstanbul’da 3 lokasyonda olacak ve bu sahalar Beşiktaş, Başakşehir ve Anadolu Yakası’nda olacak.

Juventus’un Türkiye akademisi İtalya kulübünün alt yapı sistemi ile geleceğin futbolcularını yetiştirecek. 17 Eylül tarihinde tanıtım etkinliği ile eğitime başlayacak olan akademide futbol taktik ve teknik eğitimi verilecek. Akademide futbol eğitimi ile İngilizce eğitim ve beslenme programı eğitimleri verilecek. Juventus’un Türkiye Akademisi’nde eğitimler İtalyan teknik direktör ve baş antrenörler tarafından verilecek. Akademi ileri zamanda İzmir, Ankara, Bursa, Antalya ve Mersin’de de şube açacak.

Kızlar da Akademide

Futbol erkek sporu olarak görülse de Juventus Türkiye Akademisi’nde kızlar da eğitim alabilecek. 5-17 yaş arasındaki futbol eğitimi almak isteyen kız ve erkekler akademide eğitim alabilecek. 18 yaş üzeri yaş grubu da akademide antrenman programı eğitimleri ve beslenme eğitimleri alabilecek.

Güncel Yazılar