Cengiz Ünder
Serie A

Napoli Takası Kabul Etmedi

Cengiz Ünder forma giydiği Serie A takımı Roma’ya veda ediyor. 2017 yılı temmuz ayında Medipol Başakşehir’den Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder diğer Serie A takımı Napoli’ye transfer oluyor. Roma, Napoli ve Cengiz Ünder transfer şartlarında anlaştılar ve Cengiz Ünder sözleşmeyi imzalayacak.

Roma takımına transfer olduğu zamandan itibaren takımda çok yer alamayan Cengiz Ünder’i Roma satmaya karar vermişti. Corona virüsü sebebiyle satış çok gündeme gelmese de sezon sonunda görüşmeler başladı. Napoli Sportif Direktörü Giuntoli ve Napoli teknik direktörü Gattuso yeni sezonda Cengiz Ünder’i Napoli takımında görmek istiyorlardı.

İki Teknik Adamın İsteği

İki teknik adamın ısrarıyla Napoli ile Roma arasında görüşmeler başladı. Roma Cengiz Ünder karşılığında Napoli’dem Milik’in takasını teklif etti. Roma ayrıca takas ile 15 milyon Euro bonservis talep etti. Napoli ise takası kabul etmedi ve Roma takımının daha önce Cengiz Ünder için kendisine bildirdiği bonservis ücretini kabul ederek Cengiz Ünder transferine başladı.

Cengiz Ünder sağlık kontrollerinin ve transfer detaylarının tamamlanması için Napoli’ye gidecek ve ardından imza atılacak.

Güncel Yazılar