Cengiz Ünder
2019-2020 futbol sezonu

Juventus’un Ronaldo Kararı

İtalya Serie A 2019-2020 futbol sezonu şampiyonu olan Juventus Şampiyonlar Ligi’nde hayal kırıklığına uğradı. Şampiyonlar Ligi son 16 maçında elenen Juventus’un bu sonucu şaşkınlık yaratmıştı. Juventus bu başarısız sonucundan sonra teknik direktör Maurizio Sarri ile yollarını ayırmıştı. Takıma yeni teknik direktör olarak Andrea Pirlo geldi. Andrea Pirlo’nun takıma gelişi ile yeni kararlar da alındı.

Andrea Pirlo’nun ilk aldığı kararlardan biri de Cristiano Ronaldo için olan satılmama kararını kaldırmak oldu. Bu karar ile Portekizli futbolcu ‘’Kesinlikle Satılmayacak’’ özelliği olan futbolculardan biri olmayacak.

60 Milyon Euro Bedel

Andrea Pirlo’nun bu kararı ile Juventus kulübü yönetimi Ronaldo için gelecek teklifleri değerlendirecek. Kulüp yönetimi 35 yaşındaki futbolcu için 60 milyon Euro bedel belirledi. Juventus’un yeni teknik direktörü aldığı kararlar ile kadrosunu da yeniden düzenliyor. Andrea Pirlo’nun Ronaldo’nun yüksek ücretinden dolayı satılmasının doğru olacağını düşündüğü iddia ediliyor.  Paris Saint Germain’in Ronaldo’yu kadrosuna dahil etmek istediği de gelen iddialar arasında yer alıyor.

Cristiano Ronaldo’nun ise bu karar ne tepki verdiği bilinmiyor.

Güncel Yazılar