Cengiz Ünder
Medipol Başakşehir

Napoli ile Anlaşıldı

Cengiz Ünder, Medipol Başakşehir takımından Serie A takımı Roma’ya transfer olurken büyük bir umutla transfer olmuştu. Roma’da istediği performansı yakalayamayan 22 yaşındaki futbolcu birçok maçta Roma forması giyemedi. Roma teknik direktörü Fonseca ile de sorun yaşayan Cengiz Ünder’i Roma takımı 2019 yıl sonundan itibaren satmayı planlıyordu.

Corona virüsü salgını Roma’nın Cengiz Ünder satışını geciktirse de Serie A’da sezonun bitmesiyle Cengiz Ünder’i almak isteyen takımlar görüşmeye başladılar. Serie A takımı Napoli’nin Cengiz Ünder’i almak için Roma ile görüşmeler başlaması Cengiz Ünder’in Napoli forması giyme ihtimalini güçlendirdi. Cengiz Ünder ile Napoli arasında sözleşme imzalanması beklenirken transfer bedeli üzerinde anlaşmazlık oldu ve imzalar atılmadı. Son olarak Napoli ile Roma’nın anlaşmaya vardığı ve Cengiz Ünder’in Napoli futbolcusu olacağı iddia edildi.

15 Milyon Euro ve Takas

Roma Cengiz Ünder için 30 milyon Euro bonservis talep ediyordu. Napoli ile Roma kulübünün anlaşmasına göre bonservis bedeli 15 milyon Euro olduğu ve Roma takımı Napoli takımından takas yolu ile Arkadiusz Milik’i alacağı iddia ediliyor.

Güncel Yazılar