Cengiz Ünder
2019 yılı

Lazio’dan Şok Sözler

Cengiz Ünder’i 2019 yılı son aylarında satma planları yapan Serie A takımı Roma bu kararını bir süre ertelemişti. 2020 yılının şubat ayında dünyada ve İtalya’da hızla yayılan covid 19 Cengiz Ünder’in satışı rafa kalkmıştı. Corona virüsü sebebiyle futbol kulüplerinin finansal olarak zorluk yaşaması ile ve 1 Haziran itibariyle kontrollü normal yaşama geçilmesi ile Cengiz Ünder’in satışı tekrar gündeme geldi. Serie A maçlarının haziran ayı sonu itibariyle başlama kararının alınmasıyla Roma takımı 3 futbolcusunu satacağını açıkladı. 3 futbolcu içinde ilk sırada Cengiz Ünder vardı.

Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek isteyen Napoli’ye 22 yaşındaki futbolcunun transferine kesin gözle bakılırken transfer gerçekleşmedi.

Cengiz Ünder 2. Sırada

Transferin gerçekleşmeme nedeni olarak transfer bedelinde anlaşamama olduğu iddia edilmişti. Napoli tekrar Cengiz Ünder’i transfer etmek için harekete geçti. Napoli takımı bu sezon ayrılan Callejon’un yerine kanat oyuncusu transfer etmek istiyor. Napoli Callejon’un yerini doldurması için 3 futbolcu arasından seçim yapacak. Bu futbolcular Cengiz Ünder, Jeremie Boga ve Bernardeschi oldu. Napoli’nin ilk tercihinin Sassuolo forması giyen Jeremie Boga olduğu Cengiz Ünder’in ikinci sırada olduğu iddia ediliyor.

Güncel Yazılar