Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Napoli Merih Demiral’ın Peşinde

İtalya’da Roma kulübünde forma giyen Cengiz Ünder Roma’nın satacağı futbolcular listesinde ilk sırada yer alıyor. Son olarak Napoli ile sözleşme imzalama noktasına gelen Cengiz Ünder son anda transfer bedelinde anlaşamadı ve imzalar atılmadı. Bu sezon İtalya Kupası sahibi olan Napoli Juventus’da forma giyen Merih Demiral’ı da transfer etmek için harekete geçti.

Merih Demiral bu sezon yaşadığı sakatlık nedeniyle 6 ay sahalardan uzak kalmıştı. Merih Demiral sakatlığının sonrası Serie A’nın son maçında formasına kavuşmuş ve sahaya çıkmıştı. Cengiz Ünder’i de yeni sezonda kadrosuna dahil etmek için görüşmeler yapan Napoli, Merih Demiral’ı da renklerine bağlamak istiyor.

Juventus’un Cevabı

Napoli Kulübü’nün Merih Demiral transferi ile ilgili olarak Juventus ile yaptığı görüşmeler olumlu geçmedi. Juventus kulübü Merih Demiral’ın Napoli’ye transferi konusunda 22 yaşındaki futbolcuya dokunulmaması gerektiğini belirtti. Juventus kulübü geçen sezon Merih Demiral’ı Sassuolo’dan transfer etmişti ve 18 milyon Euro bonservis ödemişti. Napoli Sportif Direktörü Cristiano Giuntoli’nin yeni sezonda kadrosunda Cengiz Ünder’i ve Merih Demiral’ı görmek istediği iddia ediliyor.

Güncel Yazılar