Cengiz Ünder
corona virüsü

Serie A’ya Türk Futbolcu

İtalya Serie A maçlarına corona virüsü nedeniyle 4 aya yakın süre ara verilmişti. Haziran ayında tekrar başlayan Serie A 2 Ağustos’da sona erdi ve 2019-2020 futbol sezonu Juventus’un şampiyonluğu ile bitti. Serie A takımları 2020-2021 futbol sezonuna hazırlık yapıyorlar ve transfer görüşmelerine başladılar. Serie A’yı 51 puanla 8. Sırada bitiren Sassuolo Türk futbolcu Kaan Ayhan2ı transfer ettiğini açıkladı.

Kaan Ayhan 2016 yılından itibaren ekibi Fortuna Dusseldorf’da forma giyiyordu. 25 yaşındaki futbolcu futbola Schalke 04’de oynayarak başlamıştı. Sassuolo’nun Kaan Ayhan’ı transfer etmek için 2,5 milyon Euro ödediği iddia edildi. Sassuolo ve Fortuna Dusseldorf kulüplerinden transfer bedeli ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Sassuolo’nun 3. Türk Futbolcusu

Sassuolo, Kaan Ayhan transferi ile 3. Türk futbolcu transferinin yapmış oldu. Önceki sezonlarda İtalyan ekibi Merih Demiral ve Mert Müldür’ü transfer etmişti. Merih Demiral şu anda Serie A’nın şampiyon takımı Juventus’da forma giyiyor. Mert Müldür ise Sassuolo’da oynamaya devam ediyor.

Sassuolo forması giyecek olan Kaan Ayhan’ı Galatasaray da transfer etmek istiyordu.

Güncel Yazılar