Cengiz Ünder
Medipol Başakşehir

Napoli Vazgeçmiyor

2017 yılında Cengiz Ünder Medipol Başakşehir takımından İtalya Serie A kulübü Roma’ya transfer olmuştu. Roma takımında istediği performansı yakalayamayan Cengiz Ünder Roma’da kadroda da az yer aldı. Roma takımı teknik direktörü Fonseca ile de anlaşamayan Cengiz Ünder’i Roma takımı satmaya karar verdi.

Corona virüsü Serie A takımları ve dünyadaki bütün futbol kulüplerinin finansal olarak zor bir döneme girmesine neden oldu. Roma da maddi sıkıntısını çözebilmek için Cengiz Ünder’i satıp finansal olarak rahatlamayı düşünüyor. Premier Ligi takımları Everton ve Tottenham, Serie A takımı Milan, Bundesliga takımı Bayern Münih Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmeyi düşünüyordu. 22 yaşındaki futbolcunun Napoli’ye transferi gündemdeyken Cengiz Ünder ve Napoli transfer ücreti sebebiyle anlaşamadı.

Napoli 20 Milyon Euro Teklif Etti

Napoli kulübü Cengiz Ünder’i almak için 20 milyon Euro teklif etti. Roma takımının ise Cengiz Ünder için istediği bedel 30 milyon Euro idi. Serie A’da transfer dönemi 5 Ekim’de sona eriyor ve 5 Ekim tarihine kadar Cengiz Ünder’in Napoli ya da farklı bir takıma transferinin kesinleşmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar