Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Takımında Kriz

UEFA Konferans Ligi Son 16 Play-Off Turu’nda Azerbaycan temsilcisi Karabağ’ı eleyerek bir üst tura adını yazdıran Marsilya’nın Fransa Ligue 1’de yaşadığı ekstra puan kayıpları takım içi dengelerde ciddi problemler yarattı. Clermont karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyetten sonra takımın tecrübeli yıldızı Dimitri Payet takım arkadaşlarını da kapsayan sert bir eleştiri yaptı. Fransız yıldızla alakalı Fransa basınında yer alan iddialar Payet’in Milik ve temsilcimiz Cengiz Ünder’in oyun içindeki hareketlerinden memnun olmadığı yönünde.

Kargaşa

Sezonun boyunun iyice kısaldığı bugünlerde Cengiz Ünder’in formasını giydiği Fransa temsilcisi Marsilya’da ciddi bir kargaşa yaşandığından söz ediliyor. Ligue 1’de oynanan son maçta ligin kümede kalma mücadelesi veren ekiplerinden Clermont karşısında çok kötü bir performans göstererek sahadan 2-0 mağlup ayrılan Marsilya’da bu durum ciddi sorunlara yol açtı.

Takımın yıldız oyuncusu Dimitri Payet, maçtan sonra yaptığı açıklamalarda takım arkadaşlarını da kapsayan sert bir özeleştiri yaptı ve bu özeleştirinin hedefinin kim olduğu merak konusu haline geldi. Fransa basınında yer alan son iddialara göre tecrübeli yıldız oyuncunun hedefindeki isimler golcü Arkadiusz Milik ve temsilcimiz Cengiz Ünder.

Milik’in daha iyi performans gösterebilmesi adına oyun içi rolünde değişikliğe giden Payet bu durumdan hiç memnun değil. Milik’in daha iyi oynayabilmesi adına sol kanata geçen Payet’in sol kanatta forma giymekten neredeyse nefret ettiği ve merkezde oynamak istediği biliniyor.

Bencillik

Fransız yıldızla alakalı basında yer alan yorumlar ise Payet’in sezon başında takımı taşıyan isim olduğu ve bu şekilde hoşnutsuzluk yaşamasının mazur görülebileceği yönünde.

Bununla birlikte Payet’in Cengiz Ünder ile oynamak konusunda da sıkıntıları olduğu iddia ediliyor. Basında yer alan iddialara göre Payet’in temsilcimizin oyun tercihlerinden hoşlanmadığı ve bu nedenle oyuncuyla oyun içinde anlaşamadığı ifade ediliyor.

Cengiz’in biraz daha bireysel veya bencil bir oyuncu olmasından rahatsızlık duyan Payet’in Gerson ve Cengiz Ünder ile saha içi ilişkisindeki sıkıntıları Fransız basınının mercek altına yatırdığı konular arasında yer alıyor.

34 yaşındaki futbolcu tartışmalı bir futbol karakterine sahip olsa da Mavi Beyazlı takım adına oldukça değerli ve Fransız basını oyuncunun mazur görülmesi gerektiği konusunda haklı olabilir. Tıpkı temsilcimiz Cengiz Ünder gibi birçok maçta attığı goller ve yaptığı katkıyla Marsilya’ya puanlar getiren Dimitri Payet, bu nedenle takımının istediği gibi oynayamamasına kızıyor.

Ancak Marsilya’da gidişatın genel olarak da rayından çıktığını ifade etmekte fayda var. Teknik ekibin oyun içi etkisi de azalmış durumda. Hâl böyle olunca da sonuçlar daha kötüye doğru gidiyor.

Marsilya için artık çok daha gerçekçi bir hedef olan UEFA Konferans Ligi’nde Son 16 Turu eşleşmesindeki rakip de Basel oldu. İsviçre temsilcisi ile oynanacak ilk maç 10 Mart 2022 tarihinde Fransa’da yapılacak.