Cengiz Ünder
2017 yılı

Everton Yine Devrede

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz atında Serie A takımı Roma’ya transfer olmuştu. Roma’ya transferinden sonra istediği performansı yakalayamayan futbolcumuz yaşadığı sakatlıkla da şanssız bir dönem yaşadı. Cengiz Ünder’in bu şanssız döneminin sonunda Roma takımı 2019 yılının sonunda Cengiz Ünder’i satma kararı almıştı. Corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya olması ve Serie A maçlarının 3,5 ay oynamaması Roma’yı maddi olarak zor bir sürece soktu. Roma yeni futbol sezonu transferi finansmanı için Cengiz Ünder’i satış kararını uyguladı.

Son günlerde Cengiz Ünder’in yeni takımının Napoli olduğu haberleri İtalya futbol basınında ve Türkiye futbol basınında yer alıyor. Premier Ligi takımı Everton’ın da Cengiz Ünder için harekete geçtiği gelen haberler arasında bulunuyor.

Bonservis Ücretinde İndirim Talebi

Pandemi sürecinden sonra da Cengiz Ünder’i transfer listesinde bulunduran Everton tekrar harekete geçti. Everton2ın teknik direktörü Carlo Ancelotti’nin Cengiz Ünder’i yeni sezonda kadrosuna dahil etmek istediği iddia ediliyor. Everton Cengiz Ünder’in 35 milyon Euro olan bonservis ücreti ile ilgili Roma kulübünden indirim talebinde bulunduğu iddialar arasında yer alıyor.

Everton’ın Cengiz Ünder transferindeki en büyük rakibi Napoli oluyor.

Güncel Yazılar