Cengiz Ünder

Fenerbahçe’den Yeni Transfer Bombası

Spor Toto Süper Lig’de sezonun sonlanmasıyla takımlar yeni sezon için hazırlıklarına hız kazandırdı. Bir bir takımlardan yeni transfer haberleri duyduğumuz şu günlerde yeni bir transfer haberi de Fenerbahçe’den geldi. Gözler İngiltere Premier Ligi ekibi Leicester City’deki Cengiz Ünder’e gelirken Ünder’in sezon başından beri İtalyan temsilcisi Roma’da şartlı zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak alındığı ama sürecinden memnun olmadığı biliniyor.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen ve önümüzdeki sezon şampiyonluk için daha güçlü bir kadro yolu gözleyen Fenerbahçe ise Milli futbolcu için nabız yokladı. Kiralık formülü üzerinde çalışmalara başlayan Fenerbahçe’nin Cengiz Ünder ile olan temaslarında sıcak gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Kiralık olarak alınan ve istediğini bulamayan 23 yaşındaki kanat oyuncusu Cengiz ise teknik direktör Brendan Rodgers’in 19 maçta mücadele etmesini istemesiyle 2 gol atmış ve 3 asist yapmıştı.

Cengiz EURO 2020’yi Bir Fırsat Olarak Görüyor

Başarılı milli futbolcunun çıktığı 19 maçtan 9’unda ilk 11’de yer aldığı ve bu süreçten memnun olmadığı biliniyor. Teknik direktör Rodgers’in düzenli olarak forma vermemesi düşünülmesinin ardından Kanarya, Cengiz’e menajerler yoluyla bu durumda nasıl hareket etmek istediğini sordukları biliniyor.

Cengiz’in ise EURO 2020’yi bir fırsat olarak gördüğünü dile getirmesi üzerine Fenerbahçe ile temasın sıcak gelişmelere gebe olduğu düşünülüyor. Fenerbahçe şartların sağlanması dahilinde milli futbolcuyu kiralık olarak kadrosuna katmayı planlıyor.

Ay-Yıldızlıların Hocası Şenol Güneş’ten Gelen Açıklamalar

Cengiz Ünder’in sürecinin nasıl olacağı sorusu ilerleyen günlerde netlik kazanacak iken Ay-Yıldızlıların hocası Şenol Güneş’ten Cengiz Ünder ile ilgili açıklamalar geldi. Cengiz Ünder’in fiziksel bir sorunu olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan tecrübeli hoca, Ünder’in sadece takımında oynamamanın verdiği moral bozukluğu ve sıkıntıları olduğu sözleriyle açıklamalarına devam etti.

Cengiz’i hazırlık maçlarında daha fazla oynatmayı düşündüklerini dile getiren Güneş, Cengiz Ünder’in yetenekli bir oyuncu olduğunu ve daha da iyi olacağını düşündüğünü dile getirmesiyle sözlerine devam etti. Ay-Yıldızlıların tecrübeli hocası Şenol Güneş, Ünder’in hedefinin büyük olduğunu bildiğini ve onun heyecanlı ve hırslı bir futbolcu olduğunu dile getirerek açıklamasını sonlandırdı.