Cengiz Ünder

SARRI’NİN CENGİZ ÜNDER HAKKINDAKİ PLANI

İtalyan Seria A takımlarından ve ligde 7. sırada bulunan Roma, teknik direktör Maurizio Sarri’yi sarı kırmızılı ekibin başına getiriyor. Tecrübeli teknik adamın ise Roma’yı çalıştırmayı sabırsızlıkla beklediği öğrenildi.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre Sarri, Roma’yla ilgili gelecek sezon için yaptığı planları netleştirmeye devam ediyor. Teknik adam, Roma’nın oyuncusu olan ancak şuan Leicester City’de kiralık olarak forma giyen Cengiz Ünder ile ilgili planlarını da hazırlamaya başladı.

İtalya’nın en önemli takımlarından biri olan ve Seria A’da 7. sırada yer alan Roma, teknik direktör Maurizio Sarri’yle anlaştı. Sarı kırmızılı ekibin başına geçmeyi sabırsızlıkla bekleyen deneyimli teknik direktörün, gelecek sezon için Roma’yla ilgili planlarını netleştirmeye başladığı öğrenildi.

Bu planların içinde, şuan Leicester City’de kiralık olarak top koşturan Cengiz Ünder de yer alıyor. Öte yandan Cengiz Ünder’in kariyerine şöyle bir göz atacak olursak, yetenekli oyuncunun futbola olan tutkusunun oldukça erken yaşlarda başladığını görebiliriz. Roma’nın internet sitesine kariyerinden bahseden Ünder, Balıkesir’de dünyaya geldi.

Her zaman futbola âşık olduğunu söyleyen genç oyuncunun futbol macerası, 10 yaşında başladı. Bucaspor’un genç takımına çağırılan Ünder, ilk başlarda ailesinden uzak kalmak zorunda kaldı. Ancak bir süre sonra Bucaspor’un kulüp başkanı, Cengiz Ünder’in annesini oyuncunun yaşadığı yere getirdi. Çok sakin bir çocuk olduğunu söyleyen genç futbolcu, o dönemde bütün ilgisinin sadece futbolda olduğunu ifade etti. Ünder, 15 yaşına kadar Bucaspor’da forma giydi.

İzmir’in mükemmel bir şehir olduğunu ve Türkiye’de nereye giderse gitsin İzmir’in ikinci şehri olacağını dile getiren Ünder, Bucaspor’un Türkiye’nin en iyi genç takımı olduğunu da sözlerine ekledi. Öte yandan yetenekli futbolcu Bucaspor’un Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın harika bir iş çıkardığını, gençleri ondan başkasının bu kadar geliştirmeyi başaramayacağını, Bucaspor’un kariyerinde çok önemli bir yerinin olduğunu ve Roma’da oynamasına yol açan takımlardan birinin Bucaspor olduğunu ifade etti.

Roma internet sitesinde yer alan röportaja göre, Seyit Mehmet Özkan daha sonra Altınordu’yu satın aldı ve Cengiz Ünder dahil olmak üzere pek çok genç oyuncuyu Altınordu’ya taşıdı. Altınordu’da forma giydikten sonra Başakşehir’e geçen Ünder, Başakşehir için kendisini Roma’ya getiren takım olarak bahsediyor.

TEK HEDEFİM PROFESYONEL FUTBOLCU OLMAKTI

Kariyerinden bahsetmeye devam eden Ünder, tek hedefinin profesyonel futbolcu olmak olduğunu, diğer hiçbir şeyi düşünmediğini, kariyerinde çalıştığı tüm koçların gelişmesinde yardımcı olduğunu, onlar olmasaydı şuan olduğu futbolcu olamayacağını ve daha iyi bir oyuncu olmak için gelişmeye devam etmesi gerektiğini de ekledi. 2020 Eylül’ünde Roma’dan Leicester City’ye kiralanan yetenekli oyuncu, 2021/2022 sezonunda Roma’da top koşturmaya devam edecek.

CENGİZ HÜCUM ÜÇLÜSÜNÜN SAĞINDA FORMA GİYECEK

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, Roma’nın 2021/2022 sezonunda teknik direktörlüğünü yapmaya hazırlanan Maurizio Sarri, Roma’yı 4–3–3 formasyonu ile oynatmayı planlıyor. Cengiz Ünder’in Leicester City’den dönmesini bekleyen teknik adam, 23 yaşındaki genç oyuncuyu hücum üçlüsünün sağında görevlendirmeyi hedeflemekte.

One comment

  1. Bu çocuk sürekli sakatlanıyor. Sarri istikrarı sever. Bence Cengiz’in Roma’da bir geleceği yok.

Comments are closed.