Cengiz Ünder

Frasna Ligue 1’de 4 Şubat Progamı

Fransa Ligue 1 hız kesmeden sürüyor ve 22. hafta 4 Şubat Cumartesi günü oynanacak üç maçla start alacak. İşte Ligue 1’de günün ve haftanın programı;

4 Şubat Maçları

PSG – Toulouse: Ligin en büyük şampiyonluk adayı olan yıldızlar topluluğu PSG, ligin ilk devresini yenilgisiz lider olarak kapatmış ve yıldızlarını Dünya Kupası’na göndermişti. İki büyük yıldızı Lionel Messi ve Kylian Mbappe Katar 2022 Dünya Kupası finalinde karşı karşıya gelmiş ve Lionel Messi Dünya Kupası’nı kazanırken Kylien Mbappe de kupanın gol kralı olmuştu. İki yıldızı da kendi bireysel kariyerleri adına muazzam bir kupa macerası yaşamış olsalar da bu Dünya Kupası arası PSG takımına hiç yaramadı. Dünya Kupası’na kadar mağlubiyet görmeyen takım aradan sonra 2 mağlubiyet aldı. Geçen hafta nihayet kazanarak nefes alan PSG bu hafta da elbette ki sahaya mutlak favori olarak çıkıyor. Ancak ciddi bir fom düşüklüğü yaşadıkları da apaçık ortada.

4 Şubat

Troyes – Lyon: Lyon bu senenin hayal kırıklığı yaratan takımlarından bir tanesi. Ligde şu an da Lens, Lorient gibi takımların olduğu yerde, yani UEFA Şampiyonlar Ligi potasında Lyon’un olması bekleniyordu ama Lyon takımı ligde ilk 5 sıranın epey bir uzağında kaldı. Ligin ikinci devresinde, ilk devreye kıyasla daha iyi gözüken takım yine de maç kazanmakta çok zolanıyor. Ev sahibi Troyes ise Lyon’un tam dişine göre bir rakip. Düşme hattının hemen üzerinde yer alan takım uzun süredir maç kazanamadığı gibi genelde de kaybediyor. Lyon bu fırsatı kaçırmayacak ve deplasmanda da olsa galibiyeti alacaktır.

Rennes – Lille: Sadece günün değil haftanın en önemli mücadelesi belki de Rennes Lille maçı olacak. PSG’nin her sezon başında doğal favori olduğu Frans Ligue 1’de lig ikinciliği için aday gösterilen iki takımın mücadelesi hem birbirlerine kuracakları üstünlük bakımından, hem de PSG o kadar formsuz ki birkaç seneden bir kez denk gelebilecek böyle bir fırsatı kullanarak belki de şampiyonluk mücadelesine ortak olabilmesi açısından çok önemli. Ev sahibi Rennes takımı elbette ki ev sahibi olmanın avantajı ile 1 0 önde. Ayrıca kadrosu çok kaliteli olsa da Lille takımı bu sene beklenenden uzak bir çizgide. O yüzden maçta ibre ev sahibi takıma yakın.

Cengiz Ünder Yarın Sahaya Çıkıyor

Fransa Ligue 1’de 4 şubat cumartesi günü oynanacak üç maçın ardından yarın da 7 maç oynanacak ve hafta yarınki 7 maçın ardından son bulacak. Milli oyuncumuz Cengiz Ünder‘in formasını giydiği ve şu anda da ligde ikinci sırada yer alan Olimpik Marsilya da maçını yarın oynayacak ve Olimpik Marsilya takımı bu gece 5 puan önüne yer alan PSG’nin son haftalarda olduğu gibi yine puan kaybetmesinin umarak rakibini izleyecek.