Cengiz Ünder

Igor Tudor’un Takımı Yeniden 2. Sırada

Sezon başında hoca değişikliğine giden ve Hırvat teknik adam Igor Tudor’u takımın başına getiren Olimpik Marsilya sezona harika bir başlangıç yapmıştı. Aslında sezon öncesinde takım içindeki sorunlara dair pek çok haber sızmaktaydı basına. Dedikodulara göre ıgor Tudor gelir gelmez takımı üçlü savunmaya döndürmüş ve bazı futbolcular ise dörtlü oynamak istediklerini Hırvat teknik adama bildirmişler ancak Hırvat hoca bu geri dönüşleri duymazlıktan gelmişti.

Yaz dönemi boyunca Fransa basınında Igor Tudor ve Olimpik Marsilyalı oyuncular arasında sorunlar hatta kavgalar olduğunu okuduk sürekli. Igor Tudor istifa etti edecek denirken lig başladı ve Olimpik Marsilya takımı öyle bir futbolla sezona girdi ki tüm dedikoduları adeta bıçak gibi kesti bu keskin futbol. Prese dayalı, çok tempolu bu futbolla Olimpik Marsilya taraftarını da bir anda arkasına aldı Igor Tudor ve takım kısa sürede ligin zirvesine çıktı.

PSG ve Olimpik Marsilya

Fransa Ligue 1’de ilk 10 hafta boyunca PSG takımı lider ve Olimpik Marsilya takımı ise onun 2 puan gerisinde ikinci sıradaydı. Ligde mağlup olmayan sadece 2 takım kalmıştı o dönem; PSG ve Olimpik Marsilya. Ancak Olimpik Marsilya takımı UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarının başlaması ile birlikte ciddi bir düşüş içerisine girdi. Ve uzun süre ligde 2. sırada olan takım, bu düşüş sonrasında Fransa Ligue 1’de ilk devreyi ilk dört sıranın dışında tamamladı.

İkinci devre ile birlikte Olimpik Marsilya sezon başındaki formuna döndü ve önüne gelen her takımı, iç saha ya da deplasman fark etmeksizin, yenmeye başladı. Bu galibiyetlere ek olarak ve ilk yarıdan farklı bir şekilde PSG ise üst üste puan kayıpları yaptı Fransa Ligue 1′de. Olimpik Marsilya takımı aldığı puanlarla yeniden Ligue 1’de ilk sıraya çıkarken PSG‘nin kaybettiği puanlar sonrasında da lider ile arasındaki puan farkı 5’e kadar düştü.

Fransa Ligue 1’de uzun süredir geçerli olan bir kural var: Şampiyon olmak için sizin ne kadar iyi olduğunuzdan daha fazla PSG’nin ne kadar kötü olduğu önemli. Ve PSG takımı ligin ikinci devresine o kadar kötü girdi ki biraz daha böyle devam ederlerse Cengiz Ünder ve arkadaşları başta olmak üzere Lens, Monaco gibi takımların da şampiyonluk hayali yeniden dirilecek gibi görünüyor.

Igor Tudor

Igor Tudor Da Daha Farklı

Sezonun ilk devresi boyunca takım iyi giderken de Igor Tudor, oyuncuları ile fazla sıcak görüntüler vermiyordu. Zaten sezon başındaki dedikodular da hala tazeliğini koruyordu ilk devre boyunca, ancak devre arasında Olimpik Marsilya antrenmanlarından gelen haberler sezon başına kıyasla çok daha farklıydı. Ligin ikinci devresi ile birlikte Igor Tudor ile oyuncuların basına verdiği pozlar, maç sırasında basına yansıyan kareler de ilk döneme göre farklı. Artık çok daha sıcak bir ilişkisi var Igor Tudor’un takımı ile.