Cengiz Ünder

Hazırlık Maçında Cengiz Ünder Fırtınası

Geçtiğimiz sezonu kiralık olarak geçiren başarılı futbolcu Cengiz Ünder, katıldığı hazırlık maçında fırtınalar estirdi. Yeni takımıyla ilk kez formasını terleten Ünder’in performansı basında geniş bir yer buldu. Ünder, geçtiğimiz sezonu İngiliz ekibi Leicester City’de kiralık olarak geçirmişti.

Transfer yaz döneminde ise Roma tarafından satın alma opsiyonuyla Olympique Marsilya ekibine kiralanan deneyimli futbolcu, takımıyla ilk maçında fırtınalar estirdi.

Kulübü Olympique Marsilya’nın ilk hazırlık maçı İsviçre ekibi Servette ile olurken Milli futbolcu da ilk kez formasını terletmiş oldu. Milli futbolcunun performansı övgüyle karşılanırken Fransız basınında geniş bir yer buldu.

Ligue 1‘deki Takımların Defansını Bir Hayli Zorlayacak

Fransız basınının geniş bir yer ayırdığı futbolcu için Ligue 1’deki takımların defansını bir hayli zorlayacağı ifadesi de kendisine yer buldu. Fransız basınının Marsilya’nın yeni transferlerini değerlendirdiği bir yazı kaleme almasıyla detaylar öğrenilirken Ünder’in ismi ön planda yer aldı.

Marsilya’nın 3 transferi Gerson, De la Fuente ve Cengiz Ünder’in, Servette karşısında parladığı ifadesi haberde yer alırken milli futbolcu için 64, 70 ve 85. dakikalarda fırtına gibi estiği ve rakip kalede tehlikeli olduğu yazıldı.

Bu üçlünün gelecek sezon için rakip takımlarını zor duruma sokacağı iddiası da basında yer aldı. Ayrıca sağlık testinden geçen bir grup taraftara maçı izleme imkanı tanındığı ve Marsilya’nın oyunundan oldukça keyif aldıkları da dile getirildi. Oyuncuların maç sonu alkışlandığı ifadesi de kendisine yer buldu.

Marsilya, İsviçre Karşısında Zafer Kazandı; 3-1

Milli futbolcu Cengiz Ünder’in performansının etkili olduğu Olympique Marsilya ve İsviçre ekibi Servette’nin hazırlık maçında zafer Marsilya’nın oldu. Hazırlık maçında toplam 4 gol sesi duyulurken skor tablosu 3-1’i gösterdi. 3 gol sevincinin de sahibi olan Olympique Marsilya ekibi zaferle ilk hazırlık karşılaşmasını sonlandırmış oldu.

Gelecek sezon için iddiasını ortaya koyan Marsilya’nın yeni transferleri büyük bir koz olarak yerini alırken Milli futbolcu Cengiz Ünder‘in de etkili bir koz olduğu başta Fransız basını olmak üzere birçok basında kendisine yer buldu. Marsilya’da Ünder fırtınasının esmeye devam edeceği düşünülüyor.