Cengiz Ünder

Lens ve Rennes Kardeş Gibiler

Fransa Ligi’nde PSG namağlup olarak liderliğini sürdürürken gözler daha şimdiden ikincilik yarışına çevrilmiş durumda. Ve o sıranın iki önemli adayı var; Lens ve Rennes. Bu iki Fransız takımı bu sene PSG’nin ardından lig ikincisi olabilmek için amansız bir yarışa giriştiler. Aslında yakın zaman öncesine kadar ligde ikinci olan takım Igor Tudor’un çalıştırdığı, milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de formasını giydiği Olimpik Marsilya takımıydı. Ligde ilk 9 hafta boyunca PSG ile birlikte yenilgisiz olmayı başaran iki takımdan biri olan Olimpik Marsilya takımı, ilk mağlubiyetinin aldıktan sonra adeta dağıldı. İlk mağlubiyetin ardından üst süte 2 mağlubiyet alan takımın yenildiği takımlardan biri de Lens’ti. Lens, Olimpik Marsilya’yı deplasmanda yenmiş ve lig ikinciliği için yerini sağlamlaştırmıştı. Lens’ten haftalar önce Olimpik Marsilya ile yine deplasmanda karşılaşan Rennes takımı ise Maçtan beraberlikle ayrılmıştı.

Lens ve Rennes

Lens ve Rennes Aynı Skorlarla Galipler

Lens gibi Rennes takımı da bu hafta maçını 2 1 kazandı. Sahasında Toulouse takımını konuk eden Rennes, 25. dakikada öne geçtiği maçta ilk yarıdaki etkili oyununa rağmen farkı artırmayı başaramadı. İkinci yarıda 55. dakikada yediği gol ile sarsılan Rennes bu golle adeta kendine geldi ve golün ardından hemen kurduğu yoğun baskı sayesinde, yediği golden sadece 3 dakika sonra Arnaud Kalimuendo ile tekrar öne geçmeyi başardı. Bu golden sonra skoru korumayı başaran takım haftayı 3. puanla ve Lens’in ardından 3. sırada kapattı. 15 maçta 9 galibiyet ve 4 beraberlik alan takım lider PSG’nin 10, lig ikincisi Lens’in ise 5 puan uzağında.

Olimpik Marsilya’nın İşi Zorlaşıyor

Igor Tudor önderliğinde sezona çok iyi giren Cengiz Ünder‘in takımı Olimpik Marsilya, kaybettiği puanların ardından önündeki rakiplerinin formu nedeniyle ilk 3 sıradan iyice uzaklaşmaya başladı. Son 5 maçında sadece 1 kez galip gelebilen Olimpik Marsilya bu akşam Monaco deplasmanına çıkacak ve kazanamazsa ikinci Lens ile arasındaki puan farkı 2 maça çıkacak. Lens ve Rennes bu kadar formdayken Marsilya’nın artık seri yakalaması gerekiyor.