Cengiz Ünder

Lens Yeniden İkincilik Koltuğunda

Fransa Ligue 1’de ikincilik bir kez daha el değiştirdi ve dün akşam oynanan maçta Rennes takımını deplasmanda mağlup eden Lens yeniden 2. sıraya çıktı. Rennes deplasmanında 3 puanı 31. dakikada Lois Openda’nın golü ile alan Lens takımı, Cengiz Ünder’in formasını giydiği Olimpik Marsilya’nın puan kaybettiği haftada puanını Olimpik Marsilya ile eşitledi ve averajla da onun önüne geçti.

Lens Bu Sezonun Flaş Takımı

Fransa Ligi’nde sezon başında Paris Saint Germain’in şampiyon olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. İkincilik için ise en büyük adaylar Olimpik Marsilya, Monaco ve Lyon takımlarıydı. Rennes ve Lille takımlarının da üst sırayı zorlayacağı, Uefa Şampiyonlar Ligi potasında yer alma mücadelesine katılacağı öngörülüyordu. Sezon başında hiç kimse Lens’in Uefa Şampiyonlar Ligi potasında olacağını, dahası ligde şampiyonluk mücadelesi yapacağını tahmin edemezdi ama bugün gelinen noktada hiç de mübalağa yapmadan diyebiliriz ki Lens de Olimpik Marsilya ve Paris Saint Germain ile birlikte şampiyonluğunun bir adayı.

Dün akşam oynanan maçta Rennes karşısında net favori olarak gösterilmiyordu Lens takımı zira hem Rennes çok güçlü bir takım hem de son iki maçını kazanmış ola da öncesinde üst üste puanlar kaybetmişti Lens takımı. Ancak Rennes deplasmanında bir takımın galibiyet şansının hiç de az görülmemesi Fransa Ligue 1’de çok az takıma nasip olabilecek bir paye ve Lens bu seneki muhteşem performansı ile bu payeyi elde etmeyi başardı. Rennes maçında ilk dakikadan son dakikaya kadar oyunun kontrolünü hiç kaybetmeyen konuk ekip hak ettiği bir 3 puanı hanesine yazdırdı. Bu galibiyetle birlikte 29 maç sonunda puanını 60’a çıkartan Lens üst üste 3. toplamda ise 17. lig galibiyetini elde etti bu sezon.

Ligde dün akşam attığı golle birlikte gol sayısını 48’e çıkartan Lens, kalesinde ise sezon başından beri sadece 21 gol gördü ki bu alanda zaten ligin lider durumunda. Aldığı 3 puanla birlikte 1 maç fazlası ile lider Paris Saint Germain ile arasındaki puan farkını 6ya indirdi. Ligde bugün Paris Saint Germain Lyon ile karşılaşacak ve son haftalardaki formsuz hali sebebi ile Paris Saint Germain maçın kesinlikle favorisi değil.

Lens

Şampiyon Kim Olur?

Tüm formsuzluğuna rağmen bu sorunun cevabı olarak ismi ilk söylenecek takım hala lider Paris Saint Germain. Gerçekten de kendisi ile şampiyonluk mücadelesi veren Lens ve Olimpik Marsilya’ya kıyasla sadece 6 puan avantajına sahip değil Paris Saint Germain. Aynı zamanda çok daha geniş bir kadrosu var bu iki takıma kıyasla ve her ne kadar şu an formsuz olsa da bambaşka bir 11 ile sahaya çıkıp yine maçın favorisi olabilir Paris Saint Germain. Buna ek olarak Lens ve Olimpik Marsilya sezon boyunca çok iyi bir performans ortaya koymuş olsalar da çok kritik maçlarda kolay puan kayıpları yapıyor bu iki takım.