Cengiz Ünder

Montpellier Karşısında Kritik Kayıp

Ligue 1’de Paris Saint Germain ile şampiyonluk mücadelesi veren Olimpik Marsilya, Montpellier karşısında önemli bir 2 puan bıraktı. Maçta henüz 12. dakikada yediği golle 1 0 yenik duruma düşen ev sahibi Olimpik Marsilya ilk yarının son dakikasında kazandığı penaltıda M. Guendouzi ile eşitliği yakalamayı başardı. Çok kritik bir puan kaybeden takım ligin 29. haftasının sonunda ligdeki ikincilik koltuğunu kaybetme tehlikesi ile de karşı karşıya şu anda.

Montpellier Çok Formda

Maç beklenildiği gibi Olimpik Marsilya’nın bakısı oyunu, temposu ve top hakimiyeti ile başlamış olsa da fazla pozisyon üretemedi Igor Tudor’un takımı. Ligin ilk devresine fırtına gibi giren, ilk 9 hafta boyunca maç kaybetmeyen ve bu alanda Paris Saint Germain ile birlikte Fransa Ligue 1’in iki yenilmez takımından biri olan Olimpik Marsilya sonrasında ciddi bir düşüş yaşamış ve 4. sıraya kadar gerilemişti. Ligin ilk devresinde düşüş yaşadığı haftaların ikinci devredeki karşılığına girilen şu dönemde Olimpik Marsilya’nın Montpellier karşısında kısır futbolu soru işaretlerine neden oldu. Maç boyunca topla oynayan takım ev sahibi olsa da net gol pozisyonu sayısı bir elin parmaklarını geçmez ki konuk ekip Montpellier de topla pek oynamamasına rağmen 2 3 net pozisyona girdi maç boyunca.

Moıntpellier takımı zaten halihazırda Fransa Ligue 1‘in en formda takımlarından biri aslında. Haftalardır yenilmeyen ve son 3 maçının hepsini kazanan konuk ekip dün lig 2.si ve şampiyonluk adayı Olimpik Marsilya’ya da boyun eğmemeyi başardı. Ancak yine de ev sahibi olmanın avantajı ile maç öncesinde net favoriydi Olimpik Marsilya takımı. Bu sene ligde Paris Saint Germain’in formsuzluğu düşünüldüğünde Olimpik Marsilya’nın şampiyon olmak için çok ciddi bir şansı vardı aslında ama Igor Tudor’un takımı bir kez daha puan kaybetmesine ihtimal verilmeyen bir maçta puan bırakarak Paris Saint Germain’i yine ödüllendirmiş oldu. Son 3 maçta 2. kez berabere kalarak toplam 4 puan kaybetti Olimpik Marsilya takımı.

Montpellier

Lens Kazanırsa İkincilik Gidecek

Olimpik Marsilya’nın son 3 haftada 4 puan kaybettiği ligde Lens takımı tekrar Olimpik Marsilya’yı yakaladı ve bu hafta da Rennes karşısında galip gelmesi halinde ligde 2.’lik koltuğunu Olimpik Marsilya’dan alacak sarı kırmızılı ekip. Lens takımı ligde uzun süredir yenilmiyor ve son iki maçını da kazandı. Üçte üç yapmak için zorlu Rennes deplasmanına çıkacak bugün Lens takımı.

Lig lideri Paris Saint Germain ise geçen hafta kendi sahasında Rennes takımına 2 0 mağlup olmuştu. Ama arkasından gelen Lens ve Olimpik Marsilya beklenmedik puanlar kaybettikleri için liderliğini puan fakrı ile korumayı şu dakikaya kadar başarı Paris Saint Germain. Bu hafta da sahasında Lyon takımını konuk edecek Paris Saint Germain takımı.