Cengiz Ünder

Maçın Adamı Cengiz Ünder!

İtalya Serie A takımlarından Roma’da forma giyen milli oyuncumuz Lazio ile oynanan maçta gecenin adamı seçildi. Roma-Lazio mücadelesi 1-1 eşitlik ile sona erdi. Ancak maçın ardından taraftarlara açılan ankette maçın adamını taraftarların oylaması istendi. Taraftarlar Lazio mücadelesinde maçın adamını Cengiz Ünder olarak işaretledi. Böylece Cengiz Ünder başkent derbisinde en iyi oyuncu olarak adını Serie A’da parlatmayı başardı.

İtalya Serie A’nın 21. haftasında oynanan mücadele gol bakımından kısır geçse de geceye damga vuran isim Cengiz Ünder oldu. Roma kulübünün internet sitesinden yapılan ankette taraftarlar gecenin adamını seçmek için oy kullandı. Alınan sonuçlar aslında pek de sürpriz olmadı. Pek çok maçı izleyen kişi gecenin adamının Cengiz Ünder olacağını kestiriyordu. Roma kulübünün sponsoru olan Katar hava yolları ile beraber geçekleştirilen oylamanın ardından kulübün resmi twitter hesabından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “her zaman tehlikeli, tebrikler cengiz ünder” açıklamalarına yer verildi. Roma – Lazio mücadelesinde 90 dakika boyunca sahada formayı terleten Cengiz maçta her iki teknik adam tarafından beğenilmiş, ayrıca taraftarlar tarafından da büyük bir beğeni ile izlenmişti. Yapılan açıklamada teknik adamlar Cengiz Ünder’i övmüştü.

Maçın Adamı

Maçın ardından Roma teknik adamının yaptığı açıklama şu şekildeydi;”O, defansif anlamda da çok iyi çalıştı. Onun gösterdiği bu performanstan memnunum. Hücumda zaten her zaman çok iyi. Çok iyi bir maç oynadı.”. Böylece teknik direktörün Cengiz’in oyununu beğendiğini çoktan ilan etmişti. Fakat taraftarların da bu konuda hemfikir olması, yapılan oylamalarda net şekilde ortaya konması büyük bir memnuniyet verici durum ortaya çıkardı. Ek olarak Lazio teknik adamı ise; “Cengiz ünder çok iyi maç çıkardı” ifadelerini kullanarak bu konuda oyuncunun ne kadar başarılı olduğunu vurgulamıştı.

Göğsümüzü kabartan milli oyuncumuz Serie A takımlarında oynarken aynı zamanda gerek kendisi gerekse ülkesini en iyi şekilde temsil ediyor. Yapılan açıklamalar ve oynanan oyunlara bakıldığında her zaman övgü dolu sözleri hak eden milli oyuncumuz profesyonel şekilde bu açıklamalara en uygun oyunu oynamaya, kişiliği ve karakteri ile bu övgüleri çoktan hak ediyor.