Cengiz Ünder

Marsilya Bakambu’yu İstiyor

Avrupa’nın birçok ülkesinde 2022’nin ilk gününde başlayan ve Türkiye’de de 12 Ocak tarihi itibariyle penceresi açılan ara transfer dönemine yönelik adı en çok geçen isimlerden birisi futbolseverlerin Bursaspor’dan tanıyacağı Cedric Bakambu. Demokratik Kongolu oyuncu, Bursaspor’dan transfer olduğu Villareal’de gösterdiği performansla birlikte Avrupa kulüplerine kendisini tanıtmış ancak sonra o dönemin meşhur modası olan Çin kulüplerine transfer olma modasına uyarak Çin’in yolunu tutmuştu. Çin’in eski şaşasını kaybetmesi ve özellikle COVID-19’un başladığı ülke olması neticesinde hastalıktan en çok etkilenen ülkelerden biri olması birçok yıldızı Çin’den ayırırken, kulübüyle olan sözleşmesini uzatmama kararı alarak takımdan ayrılan Cedric Bakambu, birçok kulübün dikkatini çekiyor. Türkiye’den de talipleri olduğu bilinen Bakambu’ya gelen son teklifin ise temsilcimiz Cengiz Ünder’in formasını giydiği Fransız kulübü Marsilya olduğu iddia ediliyor.

Ara Transferin Yıldızı Cedric Bakambu

Liglerin devre arası verdiği dönemde başlayan ve yaklaşık 1 ay kadar süren ara transfer dönemi, çok hareketlilik olsa da isabetli transferler yapmak konusunda kulüplerin sıkıntı yaşadığı bir dönem olarak öne çıkıyor.

Bununla birlikte hemen hemen her ara transfer döneminde Kıta Avrupası’nın dışında kalan ülkelerde sözleşmeleri sona eren popüler oyuncular başta olmak üzere birçok oyuncu o dönemin transfer haberlerinde durmadan anılıyor.

Bir dönem giydiği Bursaspor formasıyla rüzgâr gibi esen ve burada gösterdiği performansla önce İspanyol kulübü Villareal’in sonra da Çin’in yolunu tutan ve 2022 yılının ilk günü itibariyle serbest kalan Cedric Bakambu da bu oyunculardan birisi.

Bursaspor’dan transfer olduğu Villareal’de kariyerini bir üst seviyeye taşımayı başaran ve kendisini Avrupa piyasasına iyiden iyiye tanıtan 30 yaşındaki golcü oyuncu ile ilgilenen kulüpler arasında Barcelona, Villareal ve ülkemizin dev kulüplerinden Fenerbahçe ve Galatasaray yer alıyor.

Bakambu’nun Avrupa’ya dönebilmek adına maaş beklentisini karşılayacak takımı bulması biraz zaman alacak ancak talipleri de her geçen gün artıyor. Basında yer alan son haberlere göre yıldız oyuncumuz Cengiz Ünder’in de formasını giydiği Marsilya bonservisini elinde bulunduran Cedric Bakambu’yu kadrosuna katmak isteyen kulüpler arasına adını yazdırmış durumda.

Marsilya Gol Sorununu Bakambu İle Çözmek İstiyor

2021/2022 sezonunun başında Roma’dan kadrosuna kattığı Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in performansından oldukça hoşnut kalan Marsilya, gol yollarında Cengiz gibi etkili olabilecek bir golcüyü ara transferde renklerine bağlamak istiyor.

Bu sezon yıldız oyuncusu Dimitri Payet ve Cengiz Ünder’den iyi bir gol katkısı almasına rağmen en uçta yer alan iki yıldızı Arkadiusz Milik ve Bamba Dieng’ten istediği verimi alamayan Marsilya’da bu durum net bir golcü transferine ihtiyaç doğururken, Fransız temsilcisinin ilgisi Bakambu’ya bu nedenle yöneldi. Bakambu’nun transferi için bonservis ödenmeyecek olması ve golcü oyuncunun gol yollarındaki etkin performansı Marsilya’nın iştahını kabartıyor.

Milik bu sezon oynadığı lig maçlarında sadece 1 kez rakip fileleri havalandırabildi ve Bamba Dieng de 4 gol atabildi.