Cengiz Ünder

Marsilya Bir Türk Daha Transfer Ediyor

Marsilya, geçtiğimiz sezonlarda ne kadar potansiyelli ve yetenekli bir oyuncu olan Cengiz Ünder’i kadrosuna katarak önemli bir yatırım yapmıştı. Sezonun başlamasıyla birlikte Cengiz Ünder’den çok iyi bir verim alan ve ne kadar doğru bir karar aldığını gören Marsilya’da temsilcimiz Cengiz Ünder bu bağlamda Fransız temsilcisine bir vitrin oldu ve Marsilya’nın gözünü diğer Türk oyunculara da çevirmesini sağladı. 13 Ocak 2022 tarihinde bir dönem Bursaspor’da forma giyen Cedric Bakambu’yu kadrosuna kattığını açıklayarak çok önemli bir transfere imza atan Marsilya, Cengiz’den sonra bir Türk oyuncuyla daha ilgileniyor. Marsilya’nın ilgilendiği iddia edilen isim ise Galatasaray altyapısının dikkat çeken ismi Bartuğ Elmaz.

Bartuğ Elmaz Marsilya Yolunda

Galatasaray altyapısının son zamanlardaki en heyecan verici yeteneklerinden birisi olarak gösterilen Bartuğ Elmaz’ın sözleşmesiyle alakalı yaşanan tartışmalar, uzun bir zamandan bu yana spor basınında yer alıyor.

Galatasaray’ın gelecek planlamalarında kendisine yer göremediği gerekçesiyle yapılan görüşmelerde Sarı Kırmızılı ekiple sözleşmesini uzatmak konusunda zorluk yaşayan Bartuğ Elmaz’ın kafasını Avrupa’ya çevirdiği iddia ediliyor.

90min’in haberine göre 6 aydan bu yana devam eden sözleşme görüşmelerinden bir türlü sonuç alınamamış olması Bartuğ’un Galatasaray’dan ayrılmasına dair ihtimali arttırırken genç oyuncunun menajeri Mirsad Türkcan’ın da Avrupa’da kulüp arayışlarına başladığına dair söylentiler bulunuyor.

Bununla birlikte Bartuğ ile alakalı ismi en çok öne çıkan takım ise Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de formasını terlettiği Fransız temsilcisi Marsilya.

Fransız temsilcisinin sezon başında kadrosuna kattığı ve çok iyi bir verim aldığı Cengiz’den sonra Türkiye’nin gelecek vaat eden genç oyuncularına dair ilgisinin artmış olması oldukça muhtemel.

Bu ihtimali arttıran bir diğer durum ise Cengiz Ünder’in de Bartuğ Elmaz’ın menajerliğini yapan Mirsad Türkcan tarafından temsil edilen oyunculardan birisi olması.

Galatasaray Bartuğ’a Mustafa Kapı’yı Gösteriyor

Bununla birlikte genç oyuncusunu ikna edebilmek adına yoğun bir uğraş gösteren Galatasaray’ın eline geçen son kozun tıpkı Bartuğ Elmaz gibi ikna edemediği ve Lille’e transferine izin vermek zorunda kaldığı Mustafa Kapı’nın Türkiye’ye geri dönmesi olduğu ifade ediliyor.

Hatırlanacağı üzere tıpkı Cengiz Ünder’den sonra ilgisi artan Marsilya gibi, Yusuf Yazıcı’yı transfer ettikten sonra kadrosuna Burak Yılmaz’ı da katan Lille, altyapısına da Mustafa Kapı’yı eklemiş ancak Mustafa’nın performansından memnun kalmamıştı.

Mustafa Kapı, Galatasaray altyapısından yetiştikten sonra takımla sözleşmesini uzatmak istememiş ve Lille’e transfer olmuştu. Genç oyuncu 2021/2022 sezonunun ara transfer döneminde bu sezon Süper Lig’e yükselen ve oldukça başarılı bir performans gösteren Adana Demirspor ile anlaşmaya vardı ve Türkiye’ye geri döndü.

Bartuğ Elmaz ile görüşen Galatasaray yetkilileri, Mustafa Kapı’nın yaşadıklarından yola çıkarak Bartuğ’u da aynı kaderi yaşamaması adına Galatasaray’da kalmak adına ikna etmek ve genç potansiyeli elden kaçırmamak istiyor.