Cengiz Ünder

Marsilya Bu Defa Engele Takıldı

Fransa Ligi’nin yenilgisiz üç takımından biri olan Marsilya PSG ile giriştiği liderlik mücadelesinde bu hafta Rennes engeline takıldı. Ligin açık futbol oynayan, güçlü takımlarından biri olan Rennes karşısında yediği golle yenik duruma düşen Marsilya beraberliği yakalamayı başarsa da kendisini galibiyete ulaştıracak golü atamadı ve evinde oynadığı bu maçta kıymetli bir 2 puan bıraktı.

Cengiz Ünder Yedekler Arasında Başladı

Marsilya takımı sahaya kalede Pau Lopez, geri üçlüde C. Mebmba, L. Balerdi, S. Kolasinac; orta alanda J. Clauss, V. Rongier, J. Veretout ve Nuno Tvares ile çıktı. Tek forvet olarak A. Sanchez’e görev veren Igor Tudor Snachez’in arkasındaki iki oyuncudan biri olarak temsilcimiz Cengiz Ünder’i ya da Payet’i tercih etmedi ve A. Hari ile M. Guendouzi ile sahaya çıktı.

Aslında hafta arasında oynanan ve umut kırıcı şekilde 1 0 kaybedilen E. Frankfurt maçının ardından Cengiz Ünder’in bu maçta ilk 11’de sahaya çıkması bekleniyordu. Çünkü sezon başından beri kadrosunu geniş bir rotasyon ile kullanan Igor Tudor, Şampiyonlar Ligi’nde oynattığı oyuncuların bir kısmını dinlendirip o maçlarda yedek soyundurduğu oyuncular ile lig maçlarına çıkıyordu. Ve Cengiz Ünder de sezon başından beri Igor Tudor’un rotasyonunun bir parçası olmayı başarmış, dahası son oynanan lig maçında da Lille karşısında ortaya koyduğu performans ile maçın oyuncusu seçilmişti.

Bir magazin haberi olsa da belirtmek gerekiyor ki basına yansıyan haberlere göre Cengiz Ünder 1 günlük bir tatil için özel jet kiralayarak kız arkadaşını görmek uğruna ülkemize geldi. Yoğun antrenman ve maç programında takımın dinlenme gününde oyuncularının dinlenmesini isteyen Igor Tudor da bu habere çok kızdır ve Cengiz Ünder bu sebeple Rennes karşısında maça yedek kulübesinde başladı.

Marsilya

Marsilya Gibi Rennes de Yrogundu

Maça Marsilya takımı bundan önceki maçlarda alışık olunğunu üzere güçlü bir başlangıç yapamadı. Fiziksel yorgunluktan ziyade, ligde her ne kadar mağlubiyetsiz yola devam ediliyor olsa da Şampiyonlar Ligi’nde ikide sıfır yapılması Marsilyalı oyuncuların moral motivasyonunu ve özgüvenlerini kırmış gibi göründü. Normalde baskılı başlayıp skoru da erken bulan Marsilya bu maçta ilk golü kalesinde gören taraf oldu. Rennes takımı 25. dakikada Guendouzi‘nin kendi kalesine attığı golle maçta 1 0 öne geçti. Aslında Rennes Fransa’nın öne geçtiği anda en tehlikeli takımlarından biri durumunda ama onlarda da hafta arasında oynadıkları Uefa Avrupa Ligi maçının yorgunluğu ve tıpkı Marsilya gibi hayal kırıklığı vardı. Rennes takımı, temsilcimiz Fenerbahçe’yi konuk etmiş ve maçta 2 0 öne geçmesine rağmen skoru koruyamayarak maçı 2 2 berabere bitirmişti.

İlk yarı Rennes üstünlüğü ile geride kalırken ikinci yarıda 52. dakikada Guendouzi bir kez daha sahneye çıktı ve bu kez takımı için bir gol kaydederek skoru belirledi. Böylece Marsilya bu hafta kazanamasa da ligde yenilmeme serisini devam ettirmiş oldu.