Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Magazinin Gündeminde

Fransa’da geçen yıl Marsilya formasıyla harika işlere imza atarak göğsümüzü kabartan Cengiz Ünder, bu kez spor değil magazin haberlerinde manşetlere çıktı. İddialara göre sevgilisini bir gün görebilmek için özel jet kiralayan oyuncu bir gün için cebinden küçük bir servet ödedi.

Auxerre Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Sezona Kötü Başlamıştı

Bu sezon Marsilya yeni bir teknik direktörle sezona girdi. Türkiye’den de yakından tanıdığımız Hırvat teknik adam Igor Tudor’u takımın başına getiren Marsilya’da sonrasında sular bir türlü durulmamıştı, ta ki lig başlayana kadar. Ligin başlaması ile birlikte Marsilya takımı hem iyi futbol oynayıp hem de iyi sonuçlar almıştı. 7 haftası geride kalan Fransa Ligi’nde şimdiye kadar mağlubiyet yüzü görmeyen Igor Tudor’un öğrencileri sadece bir maçta berabere kalıp geri kalan tüm maçlardan 3 puanla ayrılmayı başardı. Ligde Marsilya kadar çok puan toplayabilen tek takım ise elbette PSG. İki takım da zirvede aynı puana sahipler ancak PSG averajla lider, Cengiz Ünder’in takımı Marsilya ise ikinci sırada bulunuyor.

Marsilya ligi çok iyi başladı ama aynı şeyleri temsilcimiz Cengiz Ünder içn söylemek zor. Igor Tudor’un takıma gelmesiyle görev tanımları değişen Cengiz Ünder ilk maç ilk 11 çıksa da 60. dakikada, ikinci lig maçında ise yine 11 başlamasına rağmen devre arasında oyundan alınmıştı. Üçüncü maçta yedek kalan Cengiz Ünder’in yeni rolünü benimsemekte br hayli zorlandığı göze çarpıyor sezon başından beri. Tabii Nantes maçının ikinci yarısında oyuna alınıp da 18 dakika oynatıldıktan sonra tekrar oyundan çıkarılması skandalı var bir de. Bu maç için Cengiz’in Marsilya formasıyla son maçı olabilir yorumları yapılsa da Cengiz Ünder bu maçtan sonra kendisini toparladı aslında. Sezona kötü başlayan ama son iki haftada toparlayarak yeniden ilk 11’deki formasına kavuşan hatta Marsilya’nın son lig maçı olan Lille maçında da maçına adamı seçilen Cengiz Ünder bu maçı kız arkadaşı ile kutlamak istedi.

İspatlanmış Bir Durum Yok, Her Şey Bir İddia

Öncelikle ispatlanmış bir durum olmadığını belirtmek gerekiyor; ancak iddia edilenlere göre Cengiz Ünder sevgilisi Aleyna Kalaycıoğlu’nun bir günlüğüne görebilmek için özel bir jet kiralayarak İstanbul’a geldi. Sevgilisi Aleyna Kalaycıoğlu ile birlikte Sedef Adası’na gittiği söylenen oyuncu 1 günlük tatilin ardından yine takımına döndü.

Türk lirasının avro karşısında kaybettiği değer de nazara alındığında Cengiz Ünder’in bu tek günlük tatil için yaptığı harcama ise adeta küçük bir servetti. Hesaplamalara göre böylesi bir tatilin maliyeti yaklaşık olarak 40 bin avroya denk geliyor. 40 bin avroyu da güncel kurla Türk lirasına çevirdiğimizde yaklaşık olarak 700.000 Türk lirası yapıyor. Yani iddialar doğruysa ve Cengiz Ünder jet kiralayıp bir günlüğe İstanbul’a geldiyse sevgilisi için tek gecede neredeyse bir ev parası harcamış oluyor yıldız oyuncu.