Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Şov Yaptı

Cengiz Ünder nihayet üzerindeki ölü toprağını attı ve Marsilya’nın Lille karşısında oynadığı maça damgasını vurarak maçın en iyi oyuncusu seçildi.

Geçen sezon Marsilya forması ile harikalar yaratan temsilcimiz Cengiz Ünder, sezon başında Marsilya’nın başına Igor Tudor’un gelmesi ile birlikte formasını net olarak kaybetmese de bir türlü ritmini bulamamış yeni oyun planındaki rolüne ayak uyduramamıştı. Igor Tudor’un, ligin ilk haftalarında ilk 11’de başlatsa da 90 dakika sahada tutmadığı Cengiz Ünder, son haftalarda ilk 11’deki yerini de kaybetmişti. Özellikle Nantes maçında 18 dakika oynayıp da Igor Tudor tardından oyundan alındığında sinirlenip direkt soyunma odasına giden oyuncumuzun Marsilya ile yollarının ayrılacağı iddia edilmiş hatta oyuncunun kız arkadaşının da Cengiz Ünder’e Galatasaray’ın teklifini kabul edip Türkiye’ye dönmesi için baskı yaptığı iddia edilmişti.

Cengiz Ünder Tottenham Maçında Yedekti

Cengiz Ünder bu iddiaların gölgesinde Marsilya ile yoluna devam ederken ne Igor Tudor ne de Cengiz yaşananları kişiselleştirdi. Marsilya’nın çıkarlarını ön planda tutan Igor Tudor, milli oyuncumuzu rotasyonda kullanmaya devam etti. Hafta arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçında Igor Tudor, Cengiz’i yedek soyundurdu ve aslında bu hareketiyle Lille maçında oyuncumuza forma vereceğini de göstermiş oldu. Çünkü takımına yoğun bir pres uygulatan Hırvat teknik adam, takımını diri tutmak için özellikle de ön bölgedeki oyuncuları düzenli bir rotasyona tabi tutuyor. Ve Marsilya’nın Lille takımını 2 1 mağlup ettiği maça beklendiği üzere temsilcimiz Cengiz ilk 11’de başladı.

Cengiz Ünder

Temsilcimiz 90 Dakika Saha Kaldı

Tek forvetin arkasındaki iki oyuncudan biri olarak sahaya çıkan Cengiz Ünder Marsilya ataklarının önemli bir kısmında başrolde yer aldı. Sürati ve top tekniği ile fark yaratan temsilcimiz aslında Tottenham maçında oyuna sonradan girdiğinde de etkili olmuş ve bir anlamda bu performansın sinyallerini hafta arasında da vermişti zaten. Bu sezon ilk defa bir Marsilya maçını 90 dakika oynayarak tamamlayan Cengiz Ünder, o kadar etkili bir performans ortaya koydu ki bir anlamda hocası Igor Tudor da onu bu kez sahadan çıkarmayarak ödüllendirdi.

Maçın 12. dakikasında Lille takımı Ismaily’nin attığı golle 1 0 öne geçti. Golden sonra yoğun prese başlayan Marsilya takımı kazandığı bir topta hızlı atağa çıktı, Cengiz Ünder’in sağ kenardan yaptığı nefis bindirme sonrasında rakibini 3’e 3 yakalayan Marsilya takımı bu pozisyonda beraberlik golünü bulurken golün asisti ise milli oyuncumuz Cengiz’den geldi.

İlk yarının berabere bitmesinin ardından ikinci yarıda da üstün olan taraf Marsilya oldu. Ancak gol, akan oyunda değil duran toptan geldi. Duran topu kullanan isim yine yine Cengiz Ünder’di. Cengiz’in ortasında ceza sahasında oluşan karambolde Samuel Gigot topu önünde buldu ve tek vuruşla takımı Marsilya’ya galibiyeti getiren golü attı.