Cengiz Ünder

Marsilya Lille’i Ağırlayacak

Fransa’da sezona fırtına gibi giren Cengiz Ünder’in takımı Marsilya, Şampiyonlar Ligi dönüşünde kendi sahasında Lille takımını konuk edecek. İngiltere’de deplasmanında Tottenham karşısında yedek soyunan temsilcimiz Cengiz Ünder’in bu maçta ilk 11’de sahaya çıkması bekleniyor.

Igor Tudor

Cengiz Ünder İle Igor Tudor’un Arası Düzeldi

Kısa süre öncesine kadar Cengiz Ünder’in Marsilya’dan ayrılacağı haberi özellikle Türk spor basınını baya meşgul ediyordu. Nantes ile oynanan lig maçı sırasında Cengiz’in ikinci yukarıda oyuna alınıp sonrasında ise sadece 18 dakikada oyundan çıkarılması ve oyuncumuzun direkt soyunma odasına gitmesi büyük olay olmuştu. Ayrıca bu olayın çok daha öncesinde, sezon hazırlıkları kapsamındaki kampta bile Marsilyalı oyuncular ile Igor Tudor arasında sorunlar olduğu hatta kaptan Payet ile Hırvat teknik adam Igor Tudor’un kavga ettiği dedikoduları vardı.

Marsilya bu dedikodular eşliğinde sezona girdiğinde geçen yıl takımın yıldızı ve kaptanı olan Dimitri Payet’in de ilk 11’de yer almaması Marsilya taraftarları arasında da huzursuzluk yaratmış adeta Igor Tudor‘a karşı bir cephe oluşmuştu. Ancak ligin başlamasıyla beraber alınan iyi sonuçlar, oynanan keyifli futbol taraftarın bir anda Tudor’un yanında yer almasını sağladı. Bununla birlikte oyuncumuz Cengiz Ünder ile yaşadığı tartışmada da görüldüğü üzere Igor Tudor hiçbir olayı kişiselleştirmedi ve sadece Marsilya takımının çıkarlarına odaklandı. Nantes maçında kendisine kızarak direkt soyunma odasına giden Cengiz Ünder’i bir sonraki maçta oyuna almasa da yine de yedek kulübesinde yanına oturttu, kadro dışı bırakmadı. Zaten bir sonraki lig maçında da oyuncumuza yine süre vermişti Igor Tudor.

Lig başından beri bıraktığı izlenim dikkate alındığında; Igor Tudor çaba sarf eden, kendi isteklerini yerine getirmeye çalışan her oyuncuya rotasyonda yer veriyor. Nantes maçından sonra Cengiz Ünder’e de yine süre verdi Tudor. Hafta arasında oynanan Toıttenham maçında yedek soyunan temsilcimizin, Tudor’un sezon başından beri yaptığı rotasyon da dikkate alındığında Lille maçında ilk 11’de çıkması neredeyse kesin gibi. Marsilya antrenmanından alınan bilgiye göre de son taktik idmanda Cengiz Ünder, Tudor tarafından forvet arkasındaki iki adamdan biri olarak oynatıldı.

Marsilya

Marsilya Tottenham Maçını Unutup Lige Dönmek İstiyor

Hafta arasında oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde İngiltere deplasmanında Tottenham karşısında oldukça iyi bir oyun ortaya koymuştu Marsilya. Ne var ki stoperinin bir pozisyonda gördüğü kırmızı kart sonucunda ikinci yarının neredeyse tamamını 10 kişi oynamak zorunda kalmış ve bu sebeple skoru tutamayarak maçı 2 0 kaybetmişti. Tottenham karşısında alınan bu 2 0’lık yenilgi, aynı zamanda Marsilya takımının bu sezon resmi maçlarda aldığı ilk mağlubiyet oldu.

Tottenham takımı bu mağlubiyeti unutup Lille maçı ile ligdeki galibiyet serisine ve zirve mücadelesine devam etme niyetinde. Lider PSG ile aynı puanda olan Marsilya, Lille maçının ardından da bu durumu devam ettirmek ve PSG’nin olası bir puan kaybı durumunda ise lider olmak istiyor.