Cengiz Ünder

Lorient Auxerre Deplasmanında

Temsilcimiz Cengiz Ünder’in formasını giydiği Marsilya’nın şampiyonluk mücadelesi verdiği Fransa Ligi, 8 haftasını Lorient Auxerre maçıyla açılıyor. Deplasmandaki maçı kazanmadı halinde Lorient, bir maç fazlasıyla lider PSG ve ikinci Marsilya ile aynı puana ulaşacak.

Lorient

Loirent Üçte Üç Yaptı

Loirent takımı bu maç öncesinde Fransa Ligi’nde oynadığı son üç maçın tamamını kazanmış durumda. Ağustos ayının sonunda Lens’e deplasmanda 5 2 ile boyun eğen takım, bu ağır mağlubiyetin ardından çıktığı dört maçın tamamını kazandı. Bu maçtan sonra önce Ajacco deplasmanından 1 0’lık galibiyetle dönen takım, sonrasında ise kendi sahasında Lyon gibi güçlü bir takımı 3 1 ile geçti. 11 Eylül’de yine kendi sahasında bu kez Nantes ile karşılaşan takım bu maçtan da 3 2’lik galibiyetle ayrıldı. Oldukça formda olan Lorient takımı Auxerre deplasmanından da galibiyetler dönerse dört dört yaparak Cengiz Ünder’in forma giydiği Marsilya’dan sonra en iyi galibiyet serisinin yakalayan takım olacak bu sezon itibarı ile.

Loirent’in tam tersine oynadığı son üç maçın hepsini kaybeden Auxerre ise Eylül ayında çıktığı iki maçta galibiyet ya da puan bir yanda gol bile atmayı başaramadı. Kendi sahasında Igor Tudor yönetimindeki Marsilya’ya 2 0 ile boyun eğen takım, sonraki hafta gittiği Rennes deplasmanında da 5 gollü bir hezimet yaşadı. Bu maçla birlikte Auxerre de kötü gidişi durdurmak ve çıkış yakalamak istiyor. Sezon başından bu zamana kadar geçen 7 haftada formunun zirvesine ulaşmış olan Loirent ise ise bu maçı da alarak zirve takibini sürdürmek istiyor. Kağıt üzerinde maçın favorisi Loirent olarak görülüyor.

Haftanın Diğer Maçları

Fransa Ligi’nde zirve mücadelesi 8. hafta’da zevkli geçmeye aday maçlar sunuyor. Temsilcimiz Cengiz Ünder’in formasını giydiği ve son maçlarda da ilk 11’de şans bulduğu hatta Lille maçındaki performansıyla da maçın adamı seçildiği Marsilya, ligin 8. hafta maçında Rennes ile kendi sahasında karşılaşacak. 18 Eylül’de oynanacak mücadele haftanın en ilgi çekici maçlarından biri olarak görülüyor. Hafta içinde hem Marsilya hem de Rennes kendi sahalarında Avrupa kupası maçlarına çıkmışlar; Marsilya, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ikinci mağlubiyetini alırken Rennes takımı da kendi evinde temsilcimiz Fenerbahçe’ye diş geçirememiş ve maç 2 2 eşitlikle bitmişti. Marsilya Rennes maçı haftanın en ilgi çekici maçlarından birisi.

Zirvenin sahibi PSG ise yine ligin güçlü takımlarından olan Lyon deplasmanına gidiyor. Son iki maçını da kaybederek zirveden uzaklaşan Lyon, bu maçta PSG’ye üstünlük kurarak yeniden ben de varım demek istiyor. PSG ise Marsilya ve Lens ile beraber yenilgi yüzü görmeyen üç takımdan biri. Bu maçı da alarak yoluna kayıpsız devam etme amacında.

Ligin yenilgisiz bir diğer takımı olan Lens ise iki rakibine kıyasla görece daha kolay bir maç oynayacak ve Nantes deplasmanına çıkacak. Maçın favorisi Lens olarak görülüyor.