Cengiz Ünder

Marsilya Kamp Kadrosunu Açıkladı

Geride kalan sezonda temsilcimiz Cengiz Ünder’in de başarılı performansı sayesinde iyi işler çıkartan Marsilya, gelecek sezona dair başka bir sayfa açtı ve görevinden ayrılma kararı alan Jorge Sampaoli yerine bir dönem Galatasaray’da da görev yapan Igor Tudor’u göreve getirdi. Fransız temsilcisi yeni teknik direktörüyle birlikte kampa hazırlık yaparken, geçtiğimiz günlerde de yeni kamp kadrosunu açıkladı. Rahatlıkla tahmin edilebileceği gibi Cengiz’i kamp kadrosuna alan Hırvat teknik adam, yaz transfer döneminde bedelsiz olarak kadroya katılan Bartuğ Elmaz’ı da 28 kişilik kadroya dahil etti. 

Türk Oyuncuları Çiftledi

Geride kalan sezonda Ligue 1’de dikkat çeken işlere imza atan ekiplerden biri olan Marsilya, yükseldiği seviyede sabit kalabilmek adına çalışmalarına devam ediyor.

Şu sıralar kadrosuna kattığı bir oyuncunun 27 değil 34 yaşında olduğunun anlaşılmasıyla başı ağrıyan Fransız temsilcisinde bununla birlikte yeni sezon hazırlıkları da devam ediyor. Geçen sezonun mimarı olan Jorge Sampaoli’nin mevcut kadronun Şampiyonlar Ligi için yeterli olmadığını düşünmesi ve bu düşünceden sonra yönetimle anlaşamaması sonrasında görevinden ayrıldığı ekipte Igor Tudor göreve getirilmişti.

Bir dönem Galatasaray’da da görev yapan Hırvat teknik adamı gönül rahatlığıyla göreve getiren Marsilya’da yine Galatasaray’ın değer verdiği isimlerden biri olan Bartuğ Elmaz da kadroya katılmıştı.

Galatasaray altyapısından yetişen ve gelecek sezonlarda burada forma giyemeyeceğini düşünen genç oyuncu sözleşme uzatmama kararı almış ve bedelsiz olarak Fransa’nın yolunu tutmuştu. 

Marsilya yeni sezona yönelik olarak yapacağı kampın kadrosunu açıklarken, Hırvat teknik adamın Bartuğ Elmaz’ı da denemek maksadıyla 28 kişilik kadroya aldığı görüldü. Bununla birlikte geride kalan sezonun yıldızlarından biri olan Cengiz Ünder de beklenildiği üzere kadroda yer alıyor.

Neler Olmuştu

Galatasaray’ın gelecek planlamalarında kendisine yer göremediği gerekçesiyle yapılan görüşmelerde Sarı Kırmızılı ekiple sözleşmesini uzatmak konusunda zorluk yaşayan Bartuğ Elmaz’ın kafasını Avrupa’ya çevirmiş ve akabinde Marsilya ile sözleşme imzalamıştı. 

Cengiz Ünder’in de temsilciliğini yapan Mirsad Türkcan’ın Bartuğ Elmaz’ı da Fransa’ya götürmek için çabaladığı bilinirken tecrübeli temsilcinin dilediği oldu ve Bartuğ sezonun tamamlanmasıyla Mavi Beyazlı formayı sırtına geçirdi. 

Bununla birlikte genç oyuncusunu ikna edebilmek adına yoğun bir uğraş gösteren Galatasaray, tıpkı Bartuğ Elmaz gibi ikna edemediği ve Lille’e transferine izin vermek zorunda kaldığı Mustafa Kapı’nın Türkiye’ye geri dönmesi sonrasında oyuncuyu bu noktadan ikna etmek istemişti ancak başarılı olamadı. 

Hatırlanacağı üzere tıpkı Cengiz Ünder’den sonra ilgisi artan Marsilya gibi, Yusuf Yazıcı’yı transfer ettikten sonra kadrosuna Burak Yılmaz’ı da katan Lille, altyapısına da Mustafa Kapı’yı eklemiş ancak Mustafa’nın performansından memnun kalmamıştı.

Mustafa Kapı, Galatasaray altyapısından yetiştikten sonra takımla sözleşmesini uzatmak istememiş ve Lille’e transfer olmuştu. Genç oyuncu 2021/2022 sezonunun ara transfer döneminde bu sezon Süper Lig’e yükselen ve oldukça başarılı bir performans gösteren Adana Demirspor ile anlaşmaya vardı ve Türkiye’ye geri dönmüştü.