Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Yıldızlaştığı Hafta

Yabancı sınırlamasının kaldırılmasından sonra Türk futbolunda pek çok yetenekli oyuncu çıkmaya başladı ve Cengiz Ünder de bu oyuncular arasında en başarılı olanlardan birisi olarak öne çıktı. Bununla birlikte artık futbolseverler Türkiye Süper Ligi’ni ne kadar takip ediyorlarsa yurtdışında forma giyen temsilcilerimizi de o kadar takip ediyorlar. Sezonun son haftalarında oynanan maçlarda skora katkı yapan isimlere bakıldığındaysa Cengiz ve Hakan Çalhanoğlu’nun gole katkı yaptığı görülüyor.

Uzun Aradan Sonra

Bu sezon Roma’dan zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak Marsilya’ya gönderilen Cengiz Ünder, takımının en başarılı isimlerinden biri olmayı başardı ve taraftarların gönlüne taht kurdu.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu gole direkt katkı sağlaması sayesinde oldukça önemli bir isim haline geldi. Bir süredir düşüşte olan kariyerini de Marsilya’da toparlama şansı yakalayan yetenekli oyuncu, son haftalardaysa sıkıntılı bir süreçten geçiyordu.

Sakatlıklar ve formsuzlukların peşini bırakmadığı bir döneme giren Mavi Beyazlı oyuncu, bu bağlamda hem taraftarlar hem de Fransız basını tarafından yapılan sert eleştirilerden nasibini almak zorunda kaldı.

Marsilya’nın yarıştığı her alanda başarısızlığa uğramasıyla birlikte bu eleştirilerin de dozu artarken, Cengiz uzun bir aradan sonra gole katkı sağlamayı başardı. 24 yaşındaki oyuncu Lorient ile oynanan Ligue 1 36’ıncı hafta müsabakasında yaptığı asistle takımının gol perdesini açmasını sağlayan oyuncu oldu ve taraftarlar da Cengiz adına gurur duydular.

Hakan Uçuyor

Öte yandan Avrupa’da forma giyen temsilcilerimizin hemen hemen hepsi taraftarlar tarafından takip ediliyor ve bu oyuncuların haftalık olarak performanslarının işini çıkışı bile bizleri yakından ilgilendiriyor.

Bu bağlamda Avrupa’da forma giyen oyuncularımıza bakıldığında Cengiz Ünder dışında Hakan Çalhanoğlu’nun da bu haftayı boş geçmediği görülüyor. Sezon başında Milan’dan Inter’e transfer olarak Milano’nun ikinci yakasına geçen başarılı oyuncu kulübüyle birlikte oldukça başarılı bir performans sergiledi.

Maestro niteliğindeki oyuncunun bu performansının Inter taraftarını fazlasıyla memnun ettiği kesin. Serbest vuruşlarda, köşe vuruşlarında yaptığı katkıyla oldukça önemli bir isim haline gelen Çalhanoğlu, aynı zamanda takım arkadaşlarına yaptığı servisle de öne çıkıyor.

Başarılı oyuncu Empoli karşısında oynanan 36’ıncı hafta müsabakasında yaptığı servisle takımının aldığı net galibiyete bir katkı sağlamayı daha başardı. Bu sezon gösterdiği performansla yıldızlığını hatırlatan 28 yaşındaki oyuncu, forma giydiği 43 maçta 8 gol ve 12 asist üretmeyi başardı.

Pek çok maçta İtalyan temsilcisinin galip gelmesini sağlayan işler çıkartan maestro, tıpkı Cengiz Ünder gibi son haftalarda katkı bağlamında sıkıntılı bir sürece girmişti. Uzun süreden bu yana istenilen performansın altında kalan Hakan’ın bu durumu da kendi taraftarlarında hayal kırıklığı yaratmıştı.

Temsilcilerimizin gösterdiği performanslar bu sezon da oldukça başarılı ancak bu oyuncuların Milli Takım’da gösterdikleri performans konusunda tartışmaların devam etmesinde de bazı durumların tartışılması gerekiyor.