Cengiz Ünder

Olimpik Marsilya İkincilik İnadını Sürdürüyor

Fransa Ligue 1’de Igor Tudor tarafından çalıştırılan Olimpik Marsilya takımı şu an ligin en heyecanlı mücadelesini vermekte Lens ile birlikte. Dün oynanan maçta Olimpik Marsilya takımı sahasında konuk ettiği Angers’i, üstelik de 1 – 0 geriye düşmesine rağmen 3 – 1 mağlup etmeyi başardı ve Lens ile arasındaki puan farkını yeniden 2’ye indirmiş oldu böylelikle.

Olimpik Marsilya

Olimpik Marsilya Ve Lens’in 2.lik Yarışı

Geçen haftaya kadar Olimpik Marsilya takımı, Lens’in 1 puan önünde lig 2.liğini sürdürüyordu. Fransa Ligue 1’de geçen hafta Lens sahasında milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği Olimpik Marsilya takımını konuk etti ve bu maç 2 – 1 Lens üstünlüğü ilke sona erince ligde 2.lik koltuğu el değiştirmiş oldu.

Fransa Ligue 1’de şu an en dikkat çekici konu lig 2.sinin kim olacağı mücadelesi zira Paris Saint Germain‘in varlığı şampiyonluk mücadelesinin çok da çekişmeli olmamasına neden oluyor. Uzun senelerdir ligde Paris Saint Germain dominasyonu var ki bu da diğer takımlara kıyasla devasa bir bütçesi ve kadro genişliği olması sebebi ile çok normal aslında. Buna rağmen bu sezon oldukça ciddi puan kayıpları yaptı Paris Saint Germain takımı ve üst üste önemli maçlarda puanlar kaybetti ancak ne Lens ne de Olimpik Marsilya bu fırsatı kullanabildi. Ligdeki kalburüstü takımların hemen hemen hepsinin puan çalabildiği Paris Saint Germain, Olimpik Marsilya’yı ise ligin ikinci devresinde deplasmanda çok kolay geçti ki o maçı Olimpik Marsilya kazanmış olsa bugün Cengiz Ünder ve arkadaşları için çok başka şeyler konuşuyor olurduk belki de.

Fransa Ligue 1, son 3 haftaya giriyor ve gerçekçi olmak gerekirse şampiyonluk treni hem Lens hem de O. Marsilya için kaçmış durumda. 34 maç sonunda Paris Saint Germain, lig 2.si Lens’in 6 puan önünde 81 puanla lider ve kalan üç maçında da görece zayıf ekiplerle oynayacak Paris Saint Germain. Bu sebeple O. Marsilya ve Lens’in önlerindeki gerçekçi hedef ligi 2. sırada bitirebilmek.

Kalan Maçlar

Fransa Ligue 1’de 35. maçlarını geride bıraktı bu iki takım. Kalan üç maçtan ikisini deplasmanda oynayacak olan Lens önce Lorient deplasmanına gidecek ki kalan maçları arasında bu en zoru olarak sayılabilir. Zira Lorient de bu sezon özellikle ilk yarıda harika bir performans ortaya koymuştu ama sonra düşüşe geçti. Sonra Ajaccio ile sahasında karşılaşacak olan Lens, Auxerre deplasmanında ligi bitirecek. Buna karşılık şu an ligde Lens‘in 2 puan gerisinde 3. sırada olan Olimpik Marsilya ise zorlu Lille deplasmanına gidecek ilk olarak. Sonrasında Brest ile kendi sahasında karşılaşacak olan Cengiz Ünder ve arkadaşları ligi Ajaccio deplasmanında kapatacakla. Mevcut maçlara bakıldığında lig 2.liği için Lens takımı hem fikstür hem de puan avantajına sahip.