Cengiz Ünder
UEFA Avrupa Ligi

Roma Gent’i Eledi

Roma takımı UEFA Avrupa ligi son 32 maçında Belçika’nın Gent takımıyla 27 Şubat Perşembe günü (dün) rövanş maçında karşılaştı. Maç 1-1 berabere bitti ve Roma takımı son 16 maça kaldı Gent takımı elendi. Maçın 1-1 bitesine rağmen Roma takımı 20 Şubat Perşembe günü Roma’da oynanan ilk maçı 1-0 kazandığı için son 16 maça kalan takım Roma oldu.

Gent-Roma karşılaşmasında Roma’nın sahaya çıkan 11’inde Cengiz Ünder yoktu. Yedekte kalan Cengiz Ünder maça giremedi. Roma’da top koşturan diğer futbolcumuz Mert Çetin de Cengiz Ünder gibi yedekte kaldı ve Gent karşısında sahaya çıkamadı.

Maçın Golleri

Maçın 25. Dakikasında Gent’ten Jonathan David takımının ve maçın ilk golünü atarak Gent’i 1-, öne geçirdi. Ama Gent’in bu üstünlüğü fazla uzun sürmedi ve 29. Dakikada Roma takımından Justin Kluivert’in golü ile maçta eşitlik sağlandı. Roma’nın golü maçın da sonucunu belirleyen gol oldu ve maç 1-1 son erdi.

UEFA Avrupa Ligi son 16 maçında bugün kuralar da çekildi. Çekilen kura sonucu Roma’nın rakibi İspanya temsilcisi Sevilla oldu.