Cengiz Ünder

Transfer Dedikoduları Son Buldu

Fransa’da Olimpik Marsilya forması giyen Cengiz Ünder için sayısız transfer dedikodusu çıktı sezonun ilk yarısı boyunca; ancak ikinci devrenin başlaması ile birlikte bu dedikoduların artık tamamen bitti denebilir. Çünkü Cengiz Ünder, Olimpik Marsilya’da bir ilk 11 oyuncusuna dönüşmüş gibi görünüyor.

transfer

İlk Yarı Boyunca Transfer Haberleri Hiç Azalmadı

Milli oyuncu Cengiz Ünder, geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Olimpik Marsilya takımının en önemli oyuncularından biriydi. İlk 11’in değişmezi olan milli oyuncumuz kendi bireysel kariyeri adına da çok verimli bir sezonu geride bırakmıştı. 2022 23 futbol sezonu başında ise hoca değişikliğine gitmişti Olimpik Marsilya takımı ve takımın yeni teknik direktörü Hırvat teknik adam Igor Tudor oldu. Son olarak İtalya liginde Verona takımını çalıştıran Igor Tudor üçlü savunması ile bilinen bir teknik adamdı ve Olimpik Marsilya takımının başına gelir gelmez de ilk iş olarak formasyonu değiştirerek 2021 22 sezonunda 4 3 3 oynayan takımı üçlü savunma ile 3 4 2 1’e döndürdü.

Üçlü savunmaya dönülmesinden ziyade Igor Tudor’un kanat forvet kullanmaması bazı oyuncuları derinden etkiledi ki belki de bu oyuncuların başında gelen isim milli oyuncumuz Cengiz Ünder oldu. Kariyeri boyunca kanat forvet olarak oynayan ve Avrupa kariyerinin en verimli sezonunu da geçen sene Olimpik Marsilya forması ile sağ kenar forvet olarak yaşayan Cengiz Ünder, Igor Tudor ile birlikte forvet arkası 10 numara pozisyonuna geçti ki bir de top rakipteyken Igor Tudor o gölgedeki oyuncudan 8 numara gibi pozisyon almasını istiyordu. Bu, Cengiz Ünder’in kariyeri boyunca hiç üstlenmediği bir roldü ve milli oyuncu kendisi adına çok verimsiz bir sezon ilk yarısı geçirdi. Zaten kısa süre sonra da yedeklere düştü Cengiz Ünder ve Fransa Ligue 1’de ilk yarı boyunca genelde maçlara yedek olarak çıktı.

Bu süreçte milli oyuncusu hakkında sayısız transfer haberi çıktı. Ülkemiz takımlarından Galatasaray ve Beşiktaş ile de adı sık sık yan yana geldi Cengiz Ünder‘in. Galatasaray, oyuncu ile sezon başında ilgilenirken Beşiktaş ve Cengiz Ünder haberlerini ise sıklıkla sezonun ilk yarısının sonuna doğru okuduk biz. Devre arasının ardından transfer sezonu geldiğinde Cengiz Ünder ile Olimpik Marsilya takımının yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Devre Arasında Tudor Özel Olarak İlgilendi

Igor Tudor devre arasında Cengiz Ünder ile özel olarak ilgileniyor haberi Fransa basınından Türk basınına aktarılmıştı. Bu iddiaların gerçeği yansıttığı, Dünya Kupası’nın bitip Ligue 1’in tekrar başlaması ile ortaya çıktı. İlk devrenin tam aksine maçlara direkt ilk 11 olarak başlayan Cengiz saha da da uzun süre kaldı ve Igor Tudor tarafından kenara pek alınmadı. Tabii bu istatistiklere de yansıdı ve ilk yarıyı sadece bir asist ile kapatan milli oyuncu hem gol attı hem de asist sayısını kısa sürede artırdı.