Cengiz Ünder

Beşiktaş Cengiz İçin Girişimleri Sıklaştırdı

Beşiktaş takımı transfer listesinin ilk sırasına Olimpik Marsilya’da Igor Tudor ile yıldızı barışmayan milli oyuncu Cengiz Ünder’i aldı. Cengiz Ünder’in adı daha önce ülkemiz takımlarından Galatasaray ile de anılmıştı ancak sarı kırmızılı camia ile Olimpik Marsilya arasında sezon başı gerçekleştirilen temaslardan bir sonuç çıkmamıştı. Katar 2022 Dünya Kupası nedeniyle pek çok Avrupa ligi gibi alışılandan daha önce bir tarihte devre arasına giren Fransa liginde Cengiz Ünder de Olimpik Marsilya da istediğini elde edemedi, haliyle devre arası transfer döneminde Cengiz Ünder’in takımdan ayrılma ihtimali, sezon başına göre daha fazla.

Beşiktaş

Beşiktaş Hocası Şenol Güneş Yerli Kanat İstiyor

Sezon başında Olimpik Marsilya takımı teknik direktör değişikliğine gitti ve takımın başına Hırvat teknik adam Igor Tudor’u getirdi. Bir dönem Türkiye’de hem Karabük’ü hem de Galatasaray’ı çalıştıran Igor Tudor’un üçlü savunma oynadığı ve hücumcu kanatlar kullanmadığı biliniyordu. Türkiye’den ayrıldıktan sonra da bu tavrını hiç değiştirmedi Igor Tudor. İtalya’da Verona ile de üçlü savunma ve kanat forvetsiz bir yapı tercih eden Igor Tudor, 2022 23 futbol sezonunun başında Olimpik Marsilya’ya geldiğinde aslında Cengiz Ünder için tehlike çanları çalmaya başlamıştı.

2021 22 futbol sezonunda Olimpik Marsilya ile harika bir sezon geçirdi Cengiz Ünder. Fakat bu sezon başında Igor Tudor takımın başına gelir gelmez Cengiz Ünder’in de aralarında olduğu tüm kanat forvetler için ayrılık gündeme geldi. Takımı sahaya 3 4 2 1 şeklinde çıkartan Igor Tudor’un bu sisteminde kanat forvetler ya defansın kanatlarında forma bulabileceklerdi ya da forvet arkasında ortada. Cengiz Ünder’i forvet arkasında kullanmayı denedi Tudor ama dürüst olmak gerekirse Cengiz Ünder bu mevkide hiç ama hiç etkili olamadı. Her zaman çizgiyi arkasında hisseden ve ters ayakla attığı şutlarla tehlike yaratan Cengiz, bu yeni formasyon ve görevde tüm etkinliğini yitirdi, kısa süre sonra da zaten formasını kaybetti ve yedek kulübesine hapsoldu. Bu süreçte, sezon başında Galatasaray’ın milli oyuncuya ilgisi olsa da Beşiktaş adı transferde hiç anılmadı. Ama sezonda istediğini bulamayan Beşiktaş, ilk yarının bitmesine birkaç hafta kala hoca değişikliğine gitti ve takımın başına Şenol Güneş geldi. Şenol Hoca da yönetimden devre arasında yerli bir kanat oyuncusu transferi istedi.

Cengiz Ünder De Ayrılmak İstiyor

Cengiz Ünder bu sezonun ilk yarısında sadece 1 asist üretirken hiç gol atamadı. Kendisi adına böylesine verimsiz bir sezonu uzun süredir yaşamamış olan 25 yaşındaki milli oyuncu Cengiz Ünder de aslında ayrılmaya sıcak bakıyor. Tabii bu ayrılığın Beşiktaş için olup olmayacağı belirsiz. Gelen haberlere göre Beşiktaş, kiralama ve satın alma opsiyonu içeren bir anlaşma ile bu transferi devre arasının ilk transferi olarak bitirmek istiyor.