Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Attı, Marsilya Deplasmanda Kazandı

Milli oyuncumuz Cengiz Ünder ve teknik direktörü Igor Tudor sebebiyle Türk futbolseverlerce yakından takip edilen Olimpik Marsilya, son lig maçında milli oyuncumuzla güldü. Toulouse deplasmanında 1 0 yenik duruma düşen Olimpik Marsilya, maçtan 3 2 galip ayrılırken maçı 2 1 Marsilya üstünlüğüne getiren golü milli oyuncumuz Cengiz Ünder kaydetti.

Cengiz Ünder İkinci Devrede 11’e Döndü

2022 23 futbol sezonu Cengiz Ünder için pek de iyi başlamamıştı aslında. Sezon başında hoca değişikliğine giden Olimpik Marsilya takımı Igor Tudor’u takımın başına getirdi. Türk futbolseverlerin ülkemizde Karabük ve Galatasaray’ı çalıştırması sebebiyle yakından tanıdığı bir hoca olan Igor Tudor, üçlü savunmayı benimsemiş bir teknik adam. İtalyan ekolünden gelen Hırvat hoca ayrıca kanat forvet kullanmıyor ve hücumda kanatları tamamen bekleri bırakıyor. Bu şartlar altında kariyeri boyunca en iyi performansını hücumun kenarlarında vermiş olan Cengiz Ünder için bu senenin çok zor geçeceği zaten açıktı aslında.

Igor Tudor takımını sahaya 3 4 2 1 formasyonu ile çıkmaya başladı ve Cengiz Ünder de forvet arkasındaki iki adamdan biri olarak ilk 11’de kendisine yer buldu. Yani Igor Tudor, sezon başında Cengiz Ünder’î ilk 11’in bir parçası olarak görüyordu. Ancak kariyeri boyunca her zaman kanat forvet olarak görev yapan ve topu, rakip kaleye yüzü dönükken alan milli oyuncumuz bu yeni rolünde çok zorlandı ve verimli olamadı. Zaten kısa süre sonra da yedeğe çekildi milli oyuncumuz. Devre arasında Cengiz Ünder’in Olimpik Marsilya’dan ayrılacağına dair fazlasıyla dedikodu da vardı ama ne olduysa Dünya Kupası arasında oldu. Igor Tudor, milli oyuncumuzla özel olarak ilgilendi ve ondan beklentilerini anlattı. Dünya Kupası’nda sonra Frasna Ligue 1’de ikinci devre başladığında milli oyuncumuz artık ilk 11’in bir parçası oldu.

Toulouse karşısına son haftalarda olduğu gibi yine ilk 11’de çıktı milli oyuncumuz. Forvet arkasındaki iki adamdan biri olarak sahaya çıkan Cengiz Ünder, 59. dakikada takımının 2. golünü kaydetti ve bu golle Olimpik Marsilya maçta 2 1 öne geçti. 78. dakkada Olimpik Marsilya’nın bu sene en formda isimlerinden olan Nuno Tavartes skoru 3 1’e getirdi. Ev sahibi ekipte Ado Onaiwu son dakikada bir golle skoru 3 2’ye getirmiş olsa da bu gol Toulouse takımına puan için yetmedi ve Olimpik Marsilya 3 2’lik galibiyetle haftayı 3 puanla kapattı.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Skora Katkı Yapmaya Başladı

Ligin ilk devresinde 14 maçta sadece 1 asist yapabilen oyuncumuz ikinci devre ile birlikte çıktığı 9 maçta ise 2 gol atıp 2 de asiste imza attı. Bu sene ligde toplamda 23 kez forma giyen milli oyuncumuz 2 gol 3 asist ile Olimpik Marsilya’nın ligde attığı 48 golün 5’ine direkt katkı vermiş oldu.