Cengiz Ünder

Toulouse, Cengiz Ünder’i Konuk Edecek

Fransa Ligue 1 24. hafta maçında lider PSG’nin en yakın takipçisi Cengiz Ünderli Olimpik Marsilya, Toulouse deplasmanına konuk olacak, Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in sahaya ilk 11’de çıkması bekleniyor. Maç öncesinde Olimpik Marsilya takımı maçın mutlak favorisi olarak gösteriliyor.

Olimpik Marsilya Çok Formda

Fransa Ligue 1’de 2022 23 futbol sezonuna hoca değişikliği ile başlamıştı Olimpik Marsilya takımı ve Şilili teknik adam Jorge Sampaoli yerine Hırvat teknik adam Igor Tudor’u getirmişti takımın başına. Sezon öncesinde Igor Tudor’un Olimpik Marsilya kariyeri oldukça sıkıntılı başladı aslında.

Igor Tudor ve Cengiz Ünder

Hırvat teknik adam Igor Tudor, üçlü savunmayı benimsemiş bir hoca: Ve üçlü savunmanın yanı sıra kanat hücumlarını tamamen bekler üzerinden şekillkendiren Igor Tudor, kanat forvet kullanmayan bir isim. Dolayısıyla bu yeni formasyona uymakta oldukça zorlandı Marsilyalı oyuncular, zira bir sezon önce klasik 4 3 3 oynamışlardı ve aslında oldukça da iyiydiler bu oyunda. Bu sebeple sezon başında Igor Tudor ile Marsilya oyuncular için odlukça kötü oldu tanışma faslı fakat devamında ligin başlaması ile birlikte Marsilya fırtına gibi esmeye başladı sahada. Baskılı oyun, yoğun pres ve yüksek tempo ile rakiplerini adeta boğuyordu Olimpik Marsilya. Ancak Uefa Şampiyonlar Ligi’nin başlaması ile düşüşe geçti Cengiz Ünder ve arkadaşları. İlk 9 hafta boyunca mağlubiyet almayan takım, 10. ayda mağlup olunca puan kayıplarının devamı geldi ve Dünya Kupası arasına 4. sırada girdi Olimpik Marsilya takımı.

Ligin ikinci devresinde ise yeniden çıkışa geçti Cengiz Ünder’in takımı. Dünya Kupası arasında teknik direktör Igor Tudor, milli oyuncumuz Cengiz Ünder ile de özel olarak ilgilendi ve Fransa Ligue 1’in ikinci devresinde milli oyuncumuz da ilk 11’e geri döndü. Fransa Ligue 1’de ilk devreyi sadece 1 gasistle kapatan Cengiz Ünder, ligin ikinci devresine çok iyi başlamış ve hem gol atıp hem de asist üretmeye devam etmişti. Fakat bütün ülkemizi derin bir acıya sürükleyen deprem felaketi elbette ki milli oyuncumuz Cengiz Ünder‘i de çok etkiledi. Bu süreçte Cengiz Ünder’e en büyük desteklerden biri de hocası Igor Tudor’dan geldi.

oulouse

Toulouse Tam Bir Orta Sıra Takımı

Bu akşam Olimpik Marsilya takımını sahasında konuk edecek olan Toulouse için yapılabilecek en güzel tanım Toulouse’un tam bir orta sıra takımı olduğu. 23 maçta 9 galibiyet alıp 5 maçta da berabere kalan takım 9 kez de sahadan puansız ayrıldı. Toulouse ayrıca 38 gol atarken kalesinde de aynı sayıda gol gördü. Ligde 11. sırada olan takım görüldüğü gibi tüm istatistikleri ile ligin tam ortasında bir takım. Yani sadece istatistiklere bakarak dahi bu takımın ligdeki sıralamasının 8 ile 12 arasında olduğunu tahmin etmek çok olası. Son iki maçında da bir galibiyet ve bir mağlubiyet aldı Toulouse takımı.