Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Bu Kez Tamam!

Fenerbahçe her transfer döneminde gündeme gelen milli oyuncuyu bu kez resmen takıma kattı ve Cengiz Ünder Fenerbahçeli oldu. 26 yaşındaki kanat oyuncusu için eski kulübü Olimpik Marsilya takımına 15 milyon avro bonservis bedeli ödeyecek olan Fenerbahçe takımı Cengiz Ünder ile 2027 yılına kadar geçerli bir sözleşme imzaladı.

Cengiz ünder

Cengiz Ünder Sürekli Değişimden Sıkıldı

Sarı lacivertli takımın yeni transferi milli oyuncu aslında Olimpik Marsilya takımında oldukça mutluydu. 2021 – 2022 futbol sezonunda katıldığı Olimpik Marsilya’da bireysel kariyerinin en verimli Avrupa performansını yaşamıştı milli futbolcumuz. Fransız takımı geçen sezon başında hoca değişikliğine gidince Cengiz Ünder yeni hoca Igor Turod’un sitemine uyum sağlamakta oldukça zorlandı ve sezonun ilk yarısında yedek kaldı ama ikinci devrede yeniden ilk 11’e dönen milli oyuncu iyi bir performans ortaya koymuştu.

2023 – 2024 sezonunun başında ise bir kez daha hoca değiştirdi Olimpik Marsilya ve bununla birlikte sistem de tekrar değişip 4 4 2‘ye döndü. Bu istikrarsızlıktan sıkılan milli oyuncu da sarı lacivertli takımın cazip teklifini kabul etti.

Yerli Konusunda İsmail Kartal’ın Eli Güçlendi

Geride kalan sezonu şampiyon Galatasaray’ın ardından 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe takımı bu sezon mutlaka şampiyon olmak istiyor. Bu uğurda transferde gözünün karartan Ali Koç, henüz takımın hocası bile belli değilken önce Ryan Kent’i sonra da Edin Dzeko’yu bedelsiz olarak kadroya katmıştı. Bu iki transferin ardından hoca sorununu halleden takım Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus’un yerine takımın başına daha önce de Fenerbahçe’yi çalıştırmış olan İsmail Kartal’ı getirdi.

Teknik direktörü belli olduktan sonra pek çok önemli transfere imza atan Fenerbahçe kadrosunu büyük ölçüde yeniledi. Çok önemli isimleri kadrosuna katan takım özellikle Galatasaray ile sık sık karşı karşıya geldi transfer konusunda. Fenerbahçe’nin haftalardır görüştüğü Zaha ve yine ilgisinin olduğu Tete Galatasaray’a imza attı bu süreçte. Takıma ısrarla kanat takviyesi yapılmasını isteyen İsmail Kartal’ın bu isteğine karşılık bu iki kanat oyuncusunu da Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe Türk bir isme yöneldi ve Cengiz Ünder’i transferde birinci öncelik yaptı.

Uzun süre devam eden pazarlıkların ardından Cengiz Ünder nihayet Fenerbahçe ile resmi sözleşme imzaladı. Kanat takviyesini Cengiz Ünder ile yapan sarı lacivertli ekip bu sayede takımdaki Türk oyuncu sayısını da artırmış oldu. Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da ligde 3 yerli futbolcu oynatma zorunluluğu var ilk 11’de. Bu anlamda Cengiz Ünder, teknik adam İsmail Kartal’ın elini çok rahatlatan bir hamle oldu sarı lacivertli takımda. Kanat takviyesinin Cengiz Ünder ile yapılmasının ardından kale için bir kez daha yabancı eldiven gündeme geldi. İrfan Can Eğribayat ve Altay Bayındır ile devam kararı almıştı Fenerbahçe bu sezon ancak şimdi ilk 11’e bir Türk oyuncunun gelmiş olması kale konusunda da isterse yabancı bir kaleciye yönelebilme imkanı sundu Fenerbahçe’ye.