Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Hazırlıklara Başladı

Bu sezon Fransız temsilcisi Marsilya’da sergilediği başarılı performansla ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu hatırlatan Cengiz Ünder, uzun bir süredir çok ilginç bir şekilde ilerleyen Türkiye A Milli Futbol Takımının vazgeçilmez isimlerinden birisi. Stefan Kuntz yönetiminde de hücumun en önemli silahlarından biri olarak değerlendirilen 24 yaşındaki oyuncu, izinli olduğu için katılamadığı ilk Milli Takım antrenmanından sonra düzenlenen ikinci antrenmana katılarak hazırlıklara başladı.

Ülkemizin Vazgeçilmez İsmi

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan ayrılarak Fransa’ya doğru giden Cengiz Ünder, burada ülkenin en kuvvetli takımlarından biri olan Marsilya’ya transfer olmuştu.

Uzun bir süredir engelleyemediği bir düşüş yaşayan 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun Marsilya gibi baskılı bir camia içerisinde iyi bir performans sergileyebileceğine dair tereddütler mevcuttu. Bununla birlikte Cengiz Ünder bu tereddütlerin hepsini bertaraf etti ve Fransız temsilcisinin olmazsa olmaz isimlerinden biri haline geldi.

Attığı goller, verdiği paslar ve daha fazlasıyla kulübün en önemli isimlerinden biri olan Ünder, bununla birlikte Milli Takım adına da oldukça değerli bir oyuncu. Yetenekli kanat oyuncusu uzun bir süreden bu yana giymeye devam ettiği Kırmızı Beyazlı forma altında hücum setlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Son olarak Dünya Kupası Play-Off maçında da bu maçtan sonra İtalya ile oynanan hazırlık maçında da skora direkt olarak katkı sağlayan Cengiz Ünder, Uluslar Ligi kapsamında oynanacak maçlarda da Teknik Direktör Stefan Kuntz’un en çok güvendiği isimlerden biri olacak.

Hazırlıklar Devam Ediyor

Öte yandan A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’ta Faroe Adaları, Litvanya ve Lüksemburg ile oynayacağı maçların hazırlıklarını sürdürüyordu.

Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde teknik direktör Stefan Kuntz yönetiminde gerçekleştirilen antrenman basına açık gerçekleştirilmişti. İki grup farklı yarı sahalarda savunma ve hücum organizasyonları üzerinde çalışmış ve idman dar alanda yapılan çift kale maçla sona ererken bu idmanda izinleri devam eden Orkun Kökçü ile Cengiz Ünder yer almamıştı.

Faroe Adaları maçına özel olarak hazırlanılan 2’nci idmanda izni sona eren Cengiz Ünder de idmanda yer alırken izni henüz devam eden Orkun yine katılım sağlayamadı. A Milli Takımın antrenmanını, atletizm ve yüzmede uluslararası şampiyonalarda başarılı olan 6 down sendromlu sporcu ziyaret etti.

Milli yüzücüler Hande Özyer, Meltem Özkan ve Dila Arınel ile atletler Merve Uzun, Furkan Demir ve Rıdvan Yalçın, A Milli Futbol Takımı ile bir araya geldi. Antrenman sahası girişinde sporcuları teknik direktör Stefan Kuntz karşıladı ve sahaya kadar eşlik etti. Sporculara, Stefan Kuntz, milli takım forması hediye etti.

Tribüne geçen down sendomlu sporcular idmanı TFF Başkanı Servet Yardımcı ve Hamit Altıntop ile birlikte izledi. Ay Yıldızlı ekip bir sonraki antrenmanını da yine çift antrenman olarak yapacak.