Cengiz Ünder

Marsilya Galatasaray’a Masada Rakip

Bu sezon Ligue 1’de Paris Saint Germain’in bir sıra arkasına yerleşerek Şampiyonlar Ligi biletini cebine koymayı başaran Marsilya’da şu sıralar gelecek sezonun planlamaları yapılıyor. Mavi Beyazlı ekip transfer yasağı konusunda ne kadar aşama kaydedebildi bilinmez ancak basında yer alan haberler bu durumun egale edildiği bir senaryo üstünden oluşturuluyor. Öte yandan Fransız temsilcisiyle alakalı olarak basına yansıyan son haberlere bakıldığı zaman Galatasaray’ın da ilgilendiği iddia edilen Axel Witsel’in iki kulüp arasında bir transfer yarışı başlatacağı tahmin ediliyor.

Bir Kez Daha

Bu sezon Cengiz Ünder’i transfer etmesiyle birlikte Türk futbolseverlerin Lille ile birlikte destekledikleri ikinci Fransız ekibi haline gelen Marsilya, sezonu iyi bir noktada tamamladı ve Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılım hakkı kazandı.

Fransız temsilcisi Paris Saint Germain’in 1 sıra gerisinde kaldı ve 2’nci sıraya yerleşerek göz kamaştırıcı bir iş çıkardı. Bununla birlikte bu başarı Mavi Beyazlı yöneticilere ayrı bir sorumluluk yüklüyor zira tüm camia gelecek sezon daha başarılı bir performans sergilenmesini temenni ediyorlar.

Bununla birlikte kadroyu güçlendirme çalışmalarına başlayan Cengiz Ünder’in takımında hedefteki isimlerden birinin Borussia Dortmund’dan ayrılacağı açıklanan Axel Witsel olduğu iddia ediliyor. Belçikalı oyuncu 2018/2019 sezonundan beri formasını giydiği Alman temsilcisinden sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte ayrılacak ve bonservisini ele alacak.

Ancak bu transferde Marsilya’yı çok yakından tanıyan bir ekibin daha devrede olduğu iddia ediliyor. O ekip de bu sezon aynı UEFA Avrupa Ligi grubunda yer alınan temsilcimiz Galatasaray. Sarı Kırmızılı ekip gelecek sezona orta saha problemlerini hallederek başlamak istiyor ve bu bağlamda Axel Witsel önemli bir isim olarak gösteriliyor.

Transfer Yasağında Son Durum

Öte yandan Marsilya ile alakalı olarak konuşulması gereken durumlardan birisi de kulübün Pape Gueye meselesi sonrasında Watford ile davalık olması ve transfer cezası alması olmalı.

Mavi Beyazlı ekip bu yasağın kaldırılabilmesi adına elinden geleni yapıyor ancak sürecin son durumuyla alakalı olarak kimsenin bir açıklama yaptığı yok. Bu durum da aslında Marsilya’nın transfer iddialarına ister istemez kuşku düşüren durumlardan birisi.

Zira herkesin kafasında yasağın varlığına dair soru işaretleri var ve bu durum en azından resmi bir açıklama gelene kadar devam edecek gibi görünüyor. Marsilya tarafı her ne kadar bu durumun kaldırılabileceğine dair açıklamalar yapıyor olsa da bir güncelleme gerektiği kesin.

Türk futbolseverlerin yakından takip ettiği Cengiz Ünder ile alakalı olarak da mesele farklı değil. 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun satın alma opsiyonunun kullanılabilmesi adına bu yasağın kaldırılması gerekliliği söz konusu.

Bu bağlamda Marsilya’nın önümüzdeki ayları gerçekten pek kolay geçmeyecek. Axel Witsel meselesindeki diğer aktör olan Galatasaray ise zaten çok uzun bir süreden bu yana aşılması zor görünen bir krizin içinde yer alıyor.