Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’den Milli Takım Değerlendirmeleri

Bu sezon Fransa temsilcisi Marsilya’da sergilediği başarılı performansla uzun bir aradan sonra kendini bir kez daha kanıtlayan Cengiz Ünder, Milli Takım formasını sırtına geçirdiği ilk günden bu yana oldukça önemli bir oyuncu ve bu bağlamda ona ve onun yeteneklerine her zaman ihtiyaç var. 24 yaşındaki oyuncu, Uluslar Ligi C Grubu Müsabakaları için toplanan Milli Takım kampında değerlendirmelerde bulundu. Burak Yılmaz’ın Milli Takımı bırakma kararından hedeflerine kadar pek çok konuya değinen yetenekli kanat oyuncusunun tecrübeleriyle alakalı açıklamaları da dikkat çekiciydi.

Hepsi Birer Tecrübe

Bu sezon İtalya temsilcisi Roma’dan Fransa temsilcisi Marsilya’ya zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderilen Cengiz Ünder, herkesin tereddüt ettiği bu karardan zaferle çıktı ve kariyerinin en iyi dönemini geride bıraktı.

24 yaşındaki oyuncu pek çoğu kritik birçok gol attığı sezonda kariyerinin gol rekorunu kırarken bu durum onu Mavi Beyazlı taraftarın da gönlüne yerleştirdi. Bununla birlikte oyuncu aynı zamanda bu sezon tam anlamıyla çuvallayan Milli Takım’ın da en parlak oyuncularından biriydi ve ona olan ihtiyaç her zaman çok fazlaydı.

Şu sıralar Uluslar Ligi için toplanan Ay-Yıldızlı takım Haziran ayında 4 önemli maça çıkacak. Bu maçların tamamını kazanmayı hedeflediklerini dile getiren Cengiz Ünder, bu hedefi gerçekleştirebilecek güce sahip olduklarını savundu.

Sezon sonunun her zaman zor geçtiğini dile getiren 24 yaşındaki oyuncu bu maçlara oldukça iyi hazırlandıklarını ifade etti. Kariyerinde farklı Avrupa ülkelerinde forma giymiş olmasına değinen yetenekli oyuncu gittiği her ülkede pek çok farklı tecrübe edindiğinin de altını çizdi.

İtalya’da taktiksel olarak, İngiltere’de fiziksel olarak, Fransa’da ise oyun gücü olarak geliştiğini belirten Ünder, bununla birlikte artık tecrübe edinmiş bir oyuncu olduğunu dile getirdi ve bu tecrübelerini her sahaya çıktığında göstermeyi hedeflediğini aktardı.

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup ilk maçında A Milli Futbol Takımı, yarın saat 21.45’te Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda Faroe Adaları ile karşılaşacak. Milliler, bu maçın ardından 7 Haziran Salı günü Litvanya ve 11 Haziran Cumartesi de Lüksemburg ile deplasmanda mücadele edecek. Ay-yıldızlılar son olarak da 14 Haziran Salı günü İzmir’de Litvanya ile oynayacak.

Burak Yılmaz’ın Vedası

Öte yandan Dünya Kupası Play-Off müsabakasında Portekiz’e mağlup olan Ay-Yıldızlılarımız 2022 senesinin sonbaharında Katar’da düzenlenecek olan turnuvanın biletini de kaçırmıştı. Bu maçta bir penaltı kaçıran Burak Yılmaz, Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıklamıştı.

Bu durumla alakalı açıklamalarda da bulunan Ünder, Burak Yılmaz’ın takıma uzun yıllardır hizmet eden bir isim olmasının yanı sıra kendilerine de birçok konuda yardımcı olduğunu ifade etti ve gidişine üzüldüklerini dile getirdi.

Artık yeni bir dönemin başladığının altını çizen yetenekli oyuncu, bu dönemde herkesin kendi üstüne düşeni yapması gerektiğini belirtti.