Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İçin Galatasaray İddiası

Fransa Ligi’nde Olimpik Marsilya forması giyen Cengiz Ünder için Galatasaray takımının devrede olduğu ve ara transfer döneminde Cengiz Ünder’i kadrosuna katmak için girişimlerde bulunulacağı iddia edildi. Galatasaray, Cengiz Ünder için sezon başında da istekli olmuş hatta iddialara göre oyuncu için kulübü Olimpik Marsilya’ya satın alma opsiyonunu da içeren bir kiralama teklifi yapılmış, ancak kulübü Cengiz Ünder’i bırakmamış ve teklifi yetersiz bulmuştu. Ne var ki geçen sürede Cengiz Ünder Olimpik Marsilya takımının ilk 11’inin bir parçası olmayı başaramadı ve şimdi sezon başına kıyasla Cengiz Ünder’in de ayrılmaya çok sitekli olduğu ve hatta kız arkadaşının Türkiye’de olması nedeniyle oyuncunun da Galatasaray’ı istediği iddia edildi.

Igor Tudor Geldi, Cengiz Formayı Kaybetti

2021 22 futbol sezonunda Marsilya takımı ile harika bir sezonu geride bırakan Cengiz Ünder, takımın en başarılı oyuncularından biriydi. Kaptan D. Payet ile birlikte Olimpik Marsilya takımının skor yükünü çeken oyuncuyu o dönemki teknik adam Jorge Sampaoli kenar forvet olarak kullanıyordu ve temsilcimiz içeri girerek yaptığı vuruşlarla Fransa Ligi’nin sezon boyunca en güzel golleri arasına girebilecek goller kaydetmişti. Sezon başında ise Olimpik Marsilya takımı Jorge Sampaoli yerine Hırvat teknik adam Igor Tudor takımın başına getirildi. Igor Tudor gelir gelmez üçlü savunmaya döndü ve kenar forvetin olmadığı bir oyun planını benimsedi.

Sezon başında Cengiz Ünder ilk 11 olarak sahaya çıksa da ilk lig maçında 60, ikinci lig maçında ise sadece 45 dakika sahada kaldı. Üçüncü maçtan itibaren Cengiz Ünder yedek kulübesinde oturmaya başladı ve Marsilya’nın ilk 11 oyuncusu olma statüsünü kaybetti. Ancak Cengiz Ünder iç.in Galatasaray iddialarının çıkış noktası Nantes maçı olmuştu aslında. Ligin henüz ilk haftalarında Nantes maçında yedekler arasında başlayan Cengiz Ünder ikinci yarıda oyuna girmiş ancak devamında sadece 18 dakika sonra oyundan çıkarılmıştı. O maçta oyundan çıkınca direkt soyunma odasına giden Cengiz Ünder için Marsilya ile bağları koptu yorumları yapılmıştı. Cengiz Ünder için Galatasaray da dahil olmak üzere Marsilya kulübüne bazı teklifler gitti aslında ama kulüp 2021 22 futbol sezonunun yıldızlarından olan oyuncusunu ucuza bırakmaya razı olmadı ve 20 milyon avro civarında bir teklif bekledi. Bu teklif gelmeyince de Cengiz Ünder Olimpik Marsilya’da kaldı.

Cengiz Ünder İçin Galatasaray

Cengiz Ünder İçin Galatasaray Takımı Kiralama Formülünü Devreye Sokacak

Galatasaray Cengiz Ünder’i sezon başında istediğini hiç inkar etmedi. Şu anda da kulislerde Cengiz Ünder’in ismi bir hayli zikrediliyor aslında. Kanatlarda Yunus Akgün ve Kerem Aktürkoğlu’nun aynı tarz oyuncular olması ve Milot Rashica’nın çok etkili olması sebebiyle ona benzer özelliklere sahip Cengiz Ünder’i kiralık olarak kadrosuna katmayı planlıyor. Çalışmalara şimdiden başlayan sarı kırmızılı takımın devre arasında resmi girişimlerde bulunması bekleniyor.