Cengiz Ünder
35. hafta

Cengiz Ünder Kadroda Değil

Serie A 35. Hafta maçlarından SPAL-Roma maçı 22 Temmuz Çarşamba günü (bugün) oynanacak. Roma’nın deplasmanda oynayacağı bu maça başkent ekibi galibiyet hedefiyle çıkacak. 22 yaşındaki Roma forması giyen Cengiz  Ünder Roma’nın SPAL maçı kadrosundaki yer almadı. Cengiz Ünder Roma’nın son antrenmanına da katılmadı. Futbolcunun antrenmana katılmama sebebinin de kas yorgunluğu olduğu ve bu sebeple antrenman katılmadığı iddia edildi.

Roma teknik direktörü Fonseca SPAL maçında sahada olacak kadroyu açıkladı. Portekizli teknik adamın açıkladığı 23 kişilik kadroda Cengiz Ünder bulunmuyordu. Fonseca sezon boyunca cengiz Ünder’e fazla forma şansı vermemişti. SPAL maçı kadrosunda Cengiz Ünder’e Fonseca’nın yer vermemesinin kas yorgunluğu yaşaması olduğu iddia edildi.

Napoli Transferi Gündemde

Roma takımının satacağını açıkladığı üç futbolcudan ilk sırada Cengiz Ünder vardı. Cengiz Ünder’i Napoli başta olmak üzere Premier Ligi takımı Everton ile Tottenham da transfer etmek istiyorlardı. Cengiz Ünder’in bugün oynanacak SPAL-Roma maçı kadrosunda yer almaması futbolcunun Napoli’ye transfer iddialarını da kuvvetlendirdi. Napoli’nin Cengiz Ünder transferi ile ilgili olarak bonservis konusunda Roma ile görüşme yaptığı haberler arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar