Cengiz Ünder
2017 yılı

Göksel Gümüşdağ’dan Açıklamalar

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz ayında Başakşehir takımından İtalya Serie A’ya transfer oldu. 22 yaşındaki futbolcu Roma takımına transfer olmasının ardından bu takımda istediği performansa ulaşamadı. 2019 yılında yaşadığı sakatlık da Cengiz Ünder’in Roma takımında forma şansı bulamamasına neden oldu. 2019 yılı sonunda Roma kulübü Cengiz Ünder’i satmaya karar verdi. 2020 yılının ilk aylarında ortaya çıkan corona virüsü salgını sebebiyle Cengiz Ünder’in satışı dursa da genç futbolcunun yeni sezonda yeni bir takımda forma giyeceği biliniyor.

Avrupa kulüpleri ve Serie A kulüpleri Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek için Roma ile görüşmeler yapıyorlar. Serie A kulübü Napoli bu görüşmelerde bir adım önde bulunuyor ve Cengiz Ünder’in yeni sezonda Napoli forması giyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı açıklama ile de Napoli transferinin gerçekleşeceğinin sinyallerini verdi.

‘’Bize de Ödeme Yapılacak’’

Göksel Gümüşdağ Cengiz Ünder’i 15 milyon Euro bedel ile Roma’ya transfer ettiklerini belirtti. Başakşehir Kulübü Başkanı Cengiz Ünder’in önümüzdeki günlerde Napoli’ye transfer olacağını ve bu transferden Medipol Başakşehir’e de bir bedel ödeneceğini ifade etti.

Güncel Yazılar