Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Lille Deplasmanına Konuk Oluyor

Fransa Ligue 1’de son haftalara gelinirken Cemgiz Ünder’in formasını giydiği Olimpik Marsilya, Lens ile kıyasıya bir ikincilik mücadelesi veriyor. Olimpik Marsilya bu akşam ligin güçlü ekiplerinden Lille’e konuk olacak. Maç öncesinde 35 hafta sonunda Olimpik Marsilya 73 puana sahip ve lig 2.si Lens’i 2 puan geriden takip ediyor.

Olimpik Marsilya İçin Zor Sınav

Sezon başında hoca değişikliğine giden Olimpik Marsilya oldukça sancılı bir geçiş süreci yaşadı. Hazırlık döneminde Igor Tudor ile oyuncular arasında sorunlar olduğu çok sık yazılıp çizildi ama ligin başlaması ile birlikte iyi sonuçlar ardı ardına gelince bu dedikodular başarıların arasında kaybolup gitti. Yine de Cengiz Ünder ve Payet gibi geçen sezonun yıldızı olan oyuncuların yeni sistemde zorlandıkları çok açıktı.

Haftalar geçtikçe Olimpik Marsilya oyununu oturttu ve bugün gelinen noktada tüm oyuncularından katkı alan, sezon başındaki dedikoduları boşa çıkarmış bir Olimpik Marsilya takımı var. Ne var ki sezon başından beri bir sorunu var Igor Tudor’un ekibinin. Hedef maçların hepsinde çok zorlandı Olimpik Marsilya takımı. Ligin güçlü takımlarından hemen hemen hepsinin puan aldığı Paris Saint Germain’e sahasında yenilen olimpik Marsilya, Uefa Şampiyonlar Ligi’nde de gruptan çıkma maçında yine kendi sahasında İngiliz ekibi Tottenham‘a mağlup oldu. Bu akşamki Lille maçı da yine bir hedef maçı Marsilya için.

Cengiz Ünder İkinci Devre Kendini Buldu

Bu akşam Lille karşısında milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in ilk 11’de sahaya çıkması bekleniyor. 2021 22 futbol sezonunda kendi bireysel kariyeri adına Avrupa’daki en verimli sezonunu geçirmişti milli oyuncumuz ancak yukarı da bahsettiğimiz üzere sezon başında hoca değişikliğine giden Olimpik Marsilya takımında bu değişiklikten en çok etkilenen isimlerden biri milli oyuncumuz Cengiz Ünder oldu. Sezonun ilk haftalarında ilk 11 çıksa da ilk birkaç hafta sonrasında yedek kulübesine çekilmişti milli oyuncumuz ve formasını kaybetmişti. Hatta devre arasında Cengiz Ünder’in Olimpik Marsilya’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Cengiz

Ligin ikinci devresinde ise Cengiz Ünder için her şey değişti. Devre arasında Igor Tudor, yönetime sunduğu raporda milli oyuncumuz için ayrılmak istiyorsa gidebilir ama kalmak isterse kalmalı dedi. Devre arasında da milli oyuncumuzla özel olarak ilgilendi Igor Tudor ve ligde ikinci devre başladığında Cengiz Ünder ilk 11’e döndü. Ve milli oyuncumuz ilk devreye kıyasla bambaşka bir kimliğe büründü ikinci devrede. Her şeyden önce hem asist hem de gol sayısını ilk devreye kıyasla çok artıran milli oyuncu bunun haricinde saha içinde daha fazla sorumluluk almaya başladı ayrıca savunma anlamında da Hırvat teknik adamın isteklerine cevap vermeye başladı ve zaten bu sayede ilk 11’de kalıcı oldu milli oyuncumuz.

Bu akşam Lille karşısında da Olimpik Marsilya’nın yine en önemli hücum silahlarından biri olacak milli oyuncumuz.