Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Marsilya ile Devam Edecek

Marsilya’daki Cengiz Ünder düğümü çözülüyor. Son olarak Auxerre maçına da ilk 11’de sahaya çıkan milli oyuncumuz Cengiz Ünder 2022 23 futbol sezonunda Marsilya ile devam edecek gibi görünüyor. Oyuncumuz adı pek çok takımla birlikte Galatasaray ile de bir arada yazılıyordu.

Cengiz Ünder

Nantes Maçında İpler Kopma Noktasına Gelmişti

Igor Tudor’un Marsilya’nın başına geçmesinin ardından önce Cengiz Ünder’i istemediği dedikodusu çıkmıştı ortaya. Ligin başlaması ile birlikte Hırvat teknik adam Igor Tudor Cengiz Ünder’e ilk 11’de şans vermişti. Maçta 60 dakika süre bulan Cengiz pek fazla etkili olamasa da ligin ikinci maçında da sahaya ilk 11’de çıkmış ama bu kez ikinci yarıya da çıkamadan 45 dakikada sahadan çıkarılmıştı. Faka Cengiz Ünder için ipleri kopma noktasına getiren maç Nantes maçı oldu.

Nantes maçına yedek kulübesinde başlayan milli oyuncumuz Cengiz Ünder maç berabere devam ederken 65. dakikada oyuna alındı. 83. dakikada Marsilya’yı öne geçiren golün gelmesinin ardından o sırada sahada 10 kişi olan Marsilya’da teknik adam Igor Tudor, skoru korumak için sahaya bir stoper daha aldı ve 65. dakikada oyuna giren Cengiz Ünder’i oyundan çıkarmak istedi. İlk başta bir yanlışlık olduğunu düşünen oyuncumuz Cengiz Ünder, oyundan kendisinin çıkarıldığını anlayınca sinirlenip tüm tribünleri alkışlayarak direkt soyunma odasına gitti. Bu olay sonrasında da Cengiz Ünder’in Marsilya’dan ayrılacağına dair haberler çıktı. Igor Tudor da bu maçın ardından oynanan maçta 90 dakika boyunca milli oyuncumuz Cengiz’i yanında oturtmuş ve 5 oyuncu değişikliği hakkına rağmen oyuncumuzu sahaya sürmemişti.

Hem Nantes maçı hem de ondan sonraki Nice maçının ardından yaşananlar sonrasında zaten teklifler alan Cengiz Ünder’in Marsilya’dan mutlak suretle ayrılacağı düşünülüyordu. Ancak burada değişen kritik bir durum ortaya çıktı. Cengiz’e ilgi gösteren kulüpler bu yaşanan olayların ardından tekliflerini bir anda aşağıya çektiler. Marsilya kulübü ise bu tavra fırsat tanımadı ve Cengiz konusunda geri adım atmadı. Diğer yandan Igor Tudor da Cengiz ile arasındaki meseleyi kişiselleştirmedi ve önceliğinin isimler değil takım olduğunu gösterdi.

Auxerre Maçında İlk 11 Çıktı

Oyuncumuz Marsilya’nın Auxerre deplasmanına konuk olduğu maçta da sahada ilk 11’de yer aldı. 60 dakika sahada kalan milli futbolcu yerini 60. dakikada Alexis Sanchez‘e bıraktı. Bu arada temsilcimizin yerine oyuna giren Alexis Snachez takımının 2. golünü 84. dakikada atarak Marsilya’yı rahatlatan isim oldu. Bu sonuçla birlikte Marsilya Fransa Ligi’nin zirvesinde PSG ile baş başa kalırken bu maç Igor Tudor ile Cengiz Ünder arasındaki buzların eridiğini de gösterdi.

Yoluna ligde doludizgin devam eden Marsilya’da taraftar da Igor Tudor’a desteğini artırmış durumda. Cengiz Ünder’in hayalini kuran Galatasray taraftarının bu hayalden en azından bu sene için vazgeçmesi gerekiyor mevcut şartlar altında.