Cengiz Ünder

Marsilya Şampiyon Olabilir mi?

Sen başı yaşanan onca olay, çıkan sayısız dedikodu, Igor Tudor’un görevden alınacağı iddiası, takımdan ayrılmak isteyenler ve kaos… Bundan bir ay önce biri size Marsilya deseydi ona bunlardan bahsedersiniz. Ama bugün gelinen noktada Marsilya, Fransa’nın en iyi futbolunu oynayan takımları arasında gösteriliyor ve bu sene ligde PSG’yi şampiyonluk konusunda tehdit edecek bir takım varsa bunun Marsilya olacağı iddia ediliyor.

Marsilya

Igor Tudor’un Fendi Oyuncuları Yendi

Hırvat teknik adam Igor Tudor takımın başına geldiğinde başlarını kaptan Payet’in çektiği bir oyuncu gurubu Igor Tudor’un antrenman yöntemlerine karşı çıkmış, üçlü savunma ısrarından vazgeçmesini istemişti. Igor Tudor’un geri adım atmaması, dahası üslubunu sertleştirerek bu tepkilere cevap vermesi ise oyuncular ile Hırvat teknik adam Igor Tudor arasındaki ipleri germiş oyuncular işi teknik adam Igor Tudor’u yönetime şikayet etmeye kara vardırmıştı. İdialara göre oyuncular Igor Tudor ile çalışmak istemediklerini belirtmiş ve Hırvat teknik adam Igor Tudor’un takımdan derhal gönderilmesini istemişlerdir.

Oyuncuların bu isteğine karşılık Marsilya yönetimi Hırvat teknik adam Igor Tudor’un mutlaka takımda kalacağını bundan rahatsız olan her oyuncunun gidip kendine takım bulması gerektiğini söyledi ve hocasının arkasında durdu. Yönetimin desteğini arkasına alan Igor Tudor doğru bildiği yöntemleri aynı şekilde uygulamaya devam etti ve tabiri caizse oyuncuların şımarıklıklarına pabuç bırakmadı, onlara hiç taviz vermedi.

Hatta teknik adam Igor Tudor, oyuncumuz Cengiz Ünder ile de ciddi bir sorun yaşadı. Nantes maçında yedek başlayan Cengiz’i 65. dakiakda oyundan alan Igor Tudor, takımın o sırada 10 kişi olması ve gol atıp öne geçmesiyle bir stoperi oyuna aldı ve oyundan Cengiz Ünder’i çıkardı. Milli oyuncumuz oyuna yeni girdiğini söylese de Hırvat teknik adam Igor Tudor, milli oyuncumuz Cengiz Ünder’în bu serzenişine kulaklarını tıkadı ve oyuncumuzu 18 dakikada oyundan aldı. Direkt soyunma odasına giden Cengiz Ünder için Marsilya kariyeri bitti yorumları yapılırken o maçta seyirci de Cengiz Ünder’e yoğun destek vermişti.

Marsilya Kazandıkça Tudor Güçleniyor

Tüm bu tartışmaların gölgesinde bir gerçek vardı; Cengiz Ünder ile Igor Tudor arasında bu sorunun yaşandığı Nantes maçı da dahil olmak üzere Marsilya içerisi dışarısı fark etmeksizin maçları kazanıyor, zor gol yiyor ve kolay gol buluyordu. Başlarda seyircinin de burun kıvırdığı Igor Tudor, gelen skorlarla birlikte seyirci desteğini de arkasına almayı başardı. Artık tribünler maç öncesinde Tudor’u destekliyor ona sevgi gösterilerinde bulunuyorlar.

5 haftası geride kalan ligde Igor Tudor’un takımı Marsilya 4 galibiyet ve 1 beraberlikle 13 puana sahip ve ligde 3. sırada. İlk sıradaki PSG ile ikinci sıradaki Lens‘in de puanları Marsilya ile aynı. Otoriteler Lens’in fikstür şansı ile orada olduğunu ve orada uzun süre kalamayıp zirvenin Marsilya ile PSG arasında paylaşılacağını düşünüyorlar.