Cengiz Ünder

Marsilya Liderlik Koltuğunda!

Cengiz Ünder’in takımı Marsilya ve teknik direktör Igor Tudor Fransa’da adeta durdurulamıyor, Nice’i deplasmanda yenen takım maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu.

Cengiz ünder tudor

Cengiz Ünder Oyuna Girmedi

Sezonun Fransa’da en konuşulan takımı belki de Marsilya. Igor Tudor’u teknik direktör olarak seçtiğinden beri Neymarlı, Messili, Mbappeli PSG’den daha fazla yer işgal ediyor Marsilya, Fransa spor basınında. Aslında bu yer işgal etme şekle Marsilya taraftarının çok da hoşuna gidecek cinsten değildi. Takım içi sorunlar, Igor Tudor ile oyuncular arasındaki anlaşmazlıklar, olduğu iddia edilen kavgalar, hatta Igor Tudor’un görevden alınacağı haberleriydi basında yer tutan haberler. Ner var ki Fransa Ligi’nin başlamasıyla birlikte işler yavaş yavaş değişmeye başladı. Sahayı rakiplerine adeta dar eden bir takım izlemeye başladı Marsilya maçlarında Fransa spor kamuoyu. Ve bunun sonrasında da dedikodular, eleştiriler bıçak gibi kesildi, onun yerini Igor Tudor ve Marsilya övgüleri aldı.

Igır Tudor’un Marsilya’sı son olarak Nice deplasmanından da galibiyetle döndü. Cengiz Ünder’in yedekler arasında başladığı ve oyuna girip süre alamadığı maçta Tudor bir sürpriz yaparak sezon başından beri yedek bıraktığı takım kaptanı Dmitri Payet’i sahaya sürdü. Sahada Cengiz yerine ilk 11’de yer alan isim ise Alexis Sanchez oldu ve Şilili yıldız maçta 2 güzel gol attı. Marsilya’nın diğer golünü ise Nuno Tvares attı.

Nnates maçında oyuna girdikten sadece 18 dakika sonra Igopr Tudor tarafından oyundna alınan ve buna tepki gösterip direkt soyunma odasına giden Cengiz Ünder bu sezon ilk defa bir Fransa ligi maçında süre almamış doldu. Ligin ilk 2 haftasında ilk 11’de sahaya çıkan milli oyuncumuz Cengiz Ünder ilk maçta 61, ikinci maçta ise 45 dakika oynamıştı. Ligin üçünce haftasındaki Nantes maçında yedek kalan oyuncu bu maçta oyuna girmiş ama sonra oyundan çıkarılmıştı. Cengiz’in kendisine tepki göstermesine çok kızan Igor Tudor, Nice maçında Cengiz Ünder’i 90 dakika yedek kulübesinde oturttu. Cengiz Ünder ile Marsilya kulübünün yolarının kısa sürede ayrılabileceği de yüksek sesle konuşulan dedikodulardan biri.

Marsilya

Marsilya Durdurulamıyor

Sahadaki skorlar ve oynanan oyun sayesinde seyirciyi de arkasına alan Igor Tudor takım içerisindeki otoritesini gün geçtikçe daha da artırıyor: Cengiz Ünder olayının da galibi Igor Tudor oldu ve Cengiz Ünder’i 90 dakika yedek oturttuğu maçta Marsilya Nice’ı ezici bir oyunla 3 0 ile geçti. Ayrıca sezon başında tartıştığı Dimitri Payet’i de her maçta yedek bırakan Igor Tudor bu maçta onu sahaya sürerek Cengiz ve Payet üzerinden tüm takıma adeta ”Ben bekle dediğimde bekle, oyna dediğimde oynayacaksınız” mesajı vermiş oldu. Bu galibiyetle birlikte 4 maç sonunda 10 gol atıp 10 puan toplayan Marsilya, PSG’nin ardından ligde 2. sıraya yükseldi.