Cengiz Ünder

Dimitri Payet de Sırada

Marsilya ile Cengiz Ünder’in yolları son yaşananlardan sonra ayrılmak üzere. Ancak oyuncumuz Cengiz Ünder ile benzer şeyleri yaşayan çok önemli bir isim daha var Marsilya’da. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda takımın kaptanı ve en önemli oyuncusu konumundaki Dimitri Payet de Igor Tudor ile hiç anlaşamıyor. Transfer dönemi bitmeden Marsilya hem Dimitri Payet’i hem de milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i aynı anda kaybedebilir.

Dimitri Payet

Dimitri Payet Yedek Kalıyor

Igor Tudor Marsilya’da göreve başlar başlamaz skandallar da başladı aslında. Üçlü savunma ısrarına takım tepki gösterince Igor Tudor iletişim kurmak yerine çok sert bir şekilde burada patron benim mesajı verdi. Bunun ardından oyuncular da kaptan Payet’i kendilerine sözcü seçtiler ve Tudor’un üslubundan rahatsız olduklarını Payet vasıtası ile Hırvat teknik adama ilettiler. Dimitri Payet ile yaptığı görüşmenin ardından çok sinirlendiği iddia edilen Igor Tudor’un sonrasında o sinirle 3 Marsilya taraftarı ile kavga ettiği hatta birine tokat attığı iddia edilmişti. O gün sosyal medyada Igor Tudor’un görevden alınacağı haberi de fazlasıyla paylaşılmıştı ama gelişmeler tahmin edildiği gibi olmadı.

Igor Tudor ile iletişim denemeleri her seferinde sonuçsuz kalan ve başını Payet’in çektiği oyuncu grubu yönetime direkt başvurarak Igor Tudor ile çalışmaya devam etmek istemediklerini bildirdiler. Fakat yönetim bu talebi geri çevirdi ve Tudor devam edecek memnun olmayan gidebilir mesajını verdi. Bu mesajı açık açık basınla da paylaşan Marsilya kulübünün bu hamlesinin ardından eli iyiden iyiye güçlenen Igor Tudor üzerinde baskı hissetmeden daha rahat hareket etmeye başladı ve oyuncular da geri adım atmak zorunda kaldı.

Igor Tudor ilk lig maçına arkasında yönetimin mutlak desteğiyle çıktı ve geçen sezon takımın kaptanı, en önemli oyuncusu Dimitri Payet’i yedek bıraktı. Marsilya’nın maçı 4 1 kazanmasının ardından ise Igor Tudor’un Dimitri Payet kararı tartışılmadı. Igor Tudor, ligin ikinci maçına da Dimitri Payet’i yedek oturtarak çıktı. Geçen sezon takımın banko oyuncusu olan Dimitri Payet, geçen sezon ligde 31 maçta forma giymiş ve 12 gol atarken 10 da asist yapmıştı.

Payet de Cengiz ile Beraber Ayrılabilir

35 yaşındaki oyuncunun kariyerinin son döneminde maruz kaldığı muameleden memnun olmadığını yakın çevresine aktardığı öğrenildi. Yine de Dimitri Payet’in Cengiz Ünder’e kıyasla takımdan ayrılma ihtimali daha az görünüyor. Futbol kariyerinin son evresine giren oyuncunun Arap yarımadası ya da Amerika’dan astronomik bir teklif alması durumunda takımdan ayrılacağı ama bunun dışındaki teklifleri değerlendirmeyerek her şeye rağmen kariyerini Marsilya’da sonlandıracağı düşünülüyor.

Hem Cengiz hem Payet için bir ihtimal daha var aslında. Şu an ligde 3 maçta 7 puan toplayarak üstelik bu maçlardan birinde 10 kişi kalmasına rağmen bunu başararak iyi bir yer edinen Marsilya olası bir kötü gidiş halinde Tudor ile yolları ayırabilir ve o durumda Cengiz de Payet de Marsilya ile kalmaya devam eder.