Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’e Sevgili Baskısı

Marsilya’da Igor Tudor ile sorunlar yaşayan ve yüksek ihtimalle takımdan ayrılacak olan Cengiz Ünder için pek çok takım devrede. Türkiye’den de talipleri olan oyuncunun kararını etkileyebilecek çok önemli bir gelişme yaşandı. İddialara göre Cengiz Ünder’e sevgilisi Aleyna Kalaycıoğlu Türkiye’ye dön baskısı yapmaya başladı.

Tudor İle Yaşananlar

Marsilya sezon başında takımı Hırvat teknik adam Igor Tudor’a emanet etmişti. Igor Tudor göreve gelir gelmez takımı üçlü oynatacağını açıklamış, daha önce böyle oynamayan oyuncuların itirazlarına ise sert tepki göstermişti. Üçlü oynamaktan ziyade Hırvat teknik adamın kendilerine yönelik bu tavırlarına sinirlenen oyuncular kaptan Payet önderliğinde Igor Tudor’a rahatsızlıklarını iletmek istemişler ancak bu girişimleri de sonuçsuz kalınca yönetime Igor Tudor ile çalışmak istemediklerini bildirmişlerdi. Bu gelişmenin ardından elbette oyuncular ile Igor Tudor‘un arası iyice açılmış ama yönetim Igor Tudor’un arkasında durmayı seçmiş ve istemeyen oyuncu gider demişti.

Bu olaylar altında adeta bir kaosun içerisindeyken Fransa Ligi’nde ilk maçına çıkan Marsilya ilk maçta Reims’i 4 1 ile geçmiş ve bu skor ile oynanan oyun bütün tartışmaları bir anda bıçak gibi kesmişti. Ligin ilk maçında sahaya ilk 11’de çıkan Cengiz Ünder de 61 dakika boyunca sahada kalmıştı. Bu maçta Dimitri Payet’in yedek kalması bile skordan sonra pek gündeme gelmedi. Aslında payet, Marsilya’nın geride kalan 2021 22 futbol sezonunda en değerli oyuncusu ve takım kaptanıydı. Reims maçında olası bir kötü skor halinde başta Payet konusu olmak üzere Igor Tudor’u adeta çarmıha germeye hazırdı oysaki Fransa spor basını.

İlk maçın ardından ikinci maçta Brest deplasmanına net favori olan çıkan Marsilya bu maçtan beraberlikle ayrıldı. Temsilcimiz Cengiz Ünder bu maçta da ilk 11’de yer buldu kendisine ancak devre arasında oyundan alındı. Bu maçın ardından ise Cengiz Ünder ile Igor Tudor arasında iplerin kopma noktasına geldiği Nantes maçına gelindi. Maça Cengiz Ünder yedekler arasında başladı. 65. dakikada oyunda giren oyuncu sadece 18 dakika sonra, 83. dakikada oyundan alındı. Bu değişiklik sonrasında çok sinirlenen Cengiz Ünder, kendisini alkışlayan tribünlere aynı şekilde karşılık verdi. Tüm tribünleri tek tek alkışladıktan sonra direkt soyunma odasına giden oyuncunun bu tavrı bir veda olarak yorumlanmıştı. O günden beri Cengiz Ünder ayrılık konusunda dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Cengiz Ünder'e gel diyor

Aleyna Kalaycıoğlu Cengiz Ünder’e Gel Diyor

Milli oyuncumuzun bir süredir Aleyna Kalaycıoğlu ile birlikte. İkili ilişkilerini uzaktan yürütüyorlar ama gelen haberlere göre Marsilya’da Igor Tudor ile sevgilisinin yaşadığı olayın ardından sevgilisi Cengiz Ünder’e Türkiye’ye dön diye baskı yapmaya başlamış Aleyna Kalaycıoğlu. Bu haber doğruysa Cengiz Ünder’in Türkiye’ye dönme ihtimali biraz daha artacak diye düşünen Galatasaray taraftarı ise sosyal medyadan Cengiz Ünder’e Galatasaray’a gelmesi için yaptıkları baskıyı daha da artırmış durumda.