Cengiz Ünder

Skandal Cengiz Ünder Kararı

20 Ağustos’ta Marsilya kendi sahasında Nantes ile karşılaştı ve Marsilya’nın başına geçtiğinden beri adı takım içerisinde yaşadığı sorunlarla, skandallarla anılan Igor Tudor sonunda yapacağını yaptı. Nantes karşısında oyuna yedek başlattığı Cengiz Ünder’i 65. dakikada oyuna alan teknik adam 83. dakikada da Cengiz Ünder’i oyundan alan. Bu karar sonrası önce şaşıran sonra da sinirlenen milli oyuncu Cengiz Ünder direkt soyunma odasına gitti.

Marsilya Nantes’ı Yendi

Fransa Ligi’nin 3. hafta maçında kendi sahasında Nnates takımınını ağırlayan Marsilya sezonun ilk iki maçında 4 pu an toplamıştı. Bu iki maçın ilki olan Reims maçında Cengiz Ünder’i 61 dakika oynatan Igor Tudor, sezonun ikinci maçında Brest deplasmanında ise yine Cengiz Ünder ile maça başlamış ancak milli oyuncumuzu devre arasında oyundan almıştı. Bu karar sonrasında Cengiz Ünder’in ilk 11’deki yerini artık kaybettiği zaten konuşuluyordu. Nantes maçı öncesi yapılan son taktik idmanda da milli oyuncumuzun Nantes karşısında yedek soyunacağı zaten belli olmuştu.

Çok git gelli seyreden maçta Marsilya 70. dakikada Chancel Mbemba’nin attığı golle 1 0 öne geçti. Cengiz oyuna girdikten sonra etkili görünürken zaten oyuna girdikten 5 dakika sonra da Marsilya’yı öne geçiren gol gelmişti. Golden 5 dakika sonra bu kez Marsilya adına bir talihsizlik yaşandı ve Marsilya stoperi Samuel Gigot, 15 dakika içerisinde gördüğü 2 sarı kartla takımını 75. dakikada 10 kişi bıraktı.

77. dakikada penaltıdan bulduğu golle Nantes skoru 1 1’e getirdi. Bu dakikadan sonra Marsilya 10 kişi olsa da hücum yapmaya devam etti ve 82. dakikada Nantes stoperi Nicolas Pallois topu kendi ağlarına yollayarak Marsilya’yı 2 1 öne geçirdi. İşte ne olduysa bu golden sonra oldu ve Igor Tudor son oyuncu değişikliğini yaparak oyuna stoper Duje Caleta-Car’ı aldı. Yalnız bu değişikliği yaparken ise oyuna sadece 18 dakika önce aldığı Cengiz Ünder’i oyundan çıkardı.

İlk başta bir yanlışlık olduğunu düşünen milli oyuncumuz kenara serzenişte bulundu. Igor Tudor’un ”Ben ne yapabilirim” benzeri jest ve mimiklerinin ardından oyuncumuza oyundan çıkması gerektiğini gösteren el hareketinin ardından Cengiz Ünder tabiri caizse deliye döndü. Saha içerisinde Payet tarafından teselli edilmeye çalışılan oyuncumuz direkt soyunma odasına giderken sahadan çıkarken yaptığı hareketler Marsilya’ya veda ettiği şeklinde yorumlandı.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Marsilya’dan Ayrılacak

Bu gelişmenin ardından zaten Igor Tudor’un sisteminde zorlanan ve Başta Atalanta olmak üzere bazı Avrupa takımlarından ciddi teklifler alan Cengiz Ünder’in takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cengiz Ünder’e Galatasaray’ın da yoğun bir ilgisi olduğu biliniyor.

Maçın ardından sosyal medya hesaplarında oyuncuyu kendi takımına çağıran Galatasaray taraftarlarının yanı sıra Marsilya taraftarının da oyuncuya ciddi destek verdiği görüldü. Cengiz’in nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor.