Cengiz Ünder

Nantes Karşısında Cengiz Yedek Soyunacak

Marsilya’daki başarılı temsilcimiz Cengiz Ünder ligin 3. haftasına girilirken ilk 11’deki yerini kaybetti, oyuncumuz Nantes maçına yedek kulübesinde başlayacak. Bu karar sonrasında Cengiz Ünder’in Marsilya’dan ayrılma ihtimali daha da artacak gibi görünüyor.

Nantes

Süreleri Azalıyordu

Cengiz Ünder 2021 22 futbol sezonunda Marsilya takımının önemli hücum güçlerinden biriydi. Geçen sene Şilili teknik adam Jose Sampaoli yönetiminde 4 3 3 oynayan Marsilya takımında ileri üçlünün sağında oynayan Cengiz Ünder içeriye girip uzak köşeye yaptığı plaselerle taraftarın sevgilisi olmuştu. Sezon başında takımın başına Türkiye’den de gayet yakından tanıdığımız ve üçlü savunma tek forvet oynatması ile bilinen Igor Tudor geldiğinde Cengiz Ünder’i zor günlerin beklediğini tahmin etmek mümkündü aslında.

Igor Tudor ile başta takım kaptanı Payet olmak üzere pek çok oyuncunun sorun yaşadığı bilinen bir gerçek. Bazı iddialar Cengiz Ünder’in de bu oyunculardan biri olduğunu söylüyordu ama Fransa Ligi’nin başlamasıyla birlikte hem Cengiz Ünder’in ilk lig maçına ilk 11’de çıkması hem de ilk maçta Reims karşısında alınan 4 1’lik galibiyet ve oynanan iyi futbol bir anda bu söylentilerin üzerinin kapatılmasını sağlamıştı. Reims maçına ilk 11 çıkan milli oyuncumuz 62 dakika sahada kalmış ve geçen yılki performansına kıyasla etkili bir oyun ortaya koyamamıştı. Igor Tudor, Cengiz Ünder’i kanat forvet olarak oynatmadı ki zaten Tudor’un mevcut oyun sisteminde böyle bir rol yok. Cengiz Ünder, Reims maçında forvet arkasındaki iki oyuncudan biriydi.

Ligin ikinci maçında Brest deplasmanında da sahaya ilk 11 çıkan Cengiz Ünder bu kez sahada 60 dakika da kalamadı ve ikinci yarının başından teknik direktör Igor Tudor tarafından kenara alındı. Bu maçın ardından zaten Igor Tudor’un formayı Cengiz Ünder’den alması bekleniyordu.

ilk maç

Nanstes Maçı Öncesi Son Antrenman

Ligin 3 haftasında kendi sahasında Nantes takımını konuk edecek olan Marsilya’da yapılan son taktik idmanda Cengiz Ünder ilk 11’de yer almazken onun yerine aynı bölgede A. Sanchez‘e görev verdi Hırvat teknik adam. Son anda maç kadrosunda bu konuda bir değişiklik olmazsa ki olması pek de beklenmiyor, Cengiz Ünder, Nantes karşısında maça yedekler arasında başlayacak.

Cengiz Ünder’e bazı Avrupa takımlarından ciddi bir ilgi olduğu biliniyor ve hatta Galatasaray da Cengiz Ünder’i ciddi şekilde istiyor. İtalya’nın Atalanta takımı da yakın zaman önce milli oyuncu için Marsilya kulübünün kapısını bir takas teklifi ile çalmıştı. Nantes maçı ile beraber artık Cengiz Ünder’in Tudor’un sisteminde pek de yeri olmadığı bir anlamda tescillenmiş olacak ve mutlaka düzenli oynamak isteyen oyuncu da yüksek ihtimalle teklifleri değerlendirmeye alacak. Diğer yandan takım kaptanı Payet için de benzer bir senaryo geçerli zira Payet de Tudor geldiğinden beri ilk 11’deki yerini yitirmiş durumda.